Bus testuojami visi medikai ir simptomus pajutę vyresni nei 65-erių metų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje, kovo 23 d. patikslino atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes.

Nuo šiol dėl galimos infekcijos bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai, taip pat visi, vyresni nei 65 metai amžiaus žmonės, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat ir toliau bus tiriami visi susirgę, kurie keliavo užsienyje, bei turėję kontaktą su patvirtintu Covid-19 atveju Lietuvoje.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/…/covid-19-atveju-epidemiologinio-tyrim… galima rasti aktualią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE