COVID-19 Sūduvos regione: 142 nauji atvejai per parą, 2 mirtys, nauji židiniai

Per praėjusią parą Sūduvos regione užfiksuoti 142 nauji COVID-19 atvejai, visoje šalyje patvirtinti dar 2289 susirgimai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša ir apie 23 mirtis, iš kurių 2 – Marijampolės apskrityje. Antradienį registruoti COVID-19 atvejai susiję su ligos židiniais gydymo, slaugos, ugdymo įstaigose.

Lietuvoje dėl COVID-19 praėjusią parą mirė 23 žmonės. 2 mirtys fiksuotos ir Sūduvos regione. Abu asmenys buvo senyvo amžiaus – priklausė 70-79 ir 90-99 metų amžiaus grupėms. Pasak NVSC, asmenys mirė Marijampolės ir Šakių rajonų savivaldybėse.

NVSC praneša apie naujus atvejus, kurie susiję su protrūkiais Šakių ligoninės Vidaus ligų skyriuje, Kazlų Rūdos ligoninėje ir Marijampolės Švč. Marijos globos namuose.

COVID-19 Kudirkos Naumiesčio socialinės globos namuose

Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, savo ruožtu, informuoja apie padėtį Kudirkos Naumiesčio socialinės globos namuose. „Neramiai sekėm įvykius, kai pirmajai šių namų darbuotojai, gyvenančiai Vilkaviškio rajone, buvo nustatytas koronavirusas. Po to infekcija patvirtinta dar keletai jos kolegių, tada ir vienam globotiniui,“ – pranešė meras.

Ten, pasak jo, pirmadienį Šakių mobiliojo punkto komanda atliko 61-o namų globotinio koronaviruso infekcijos testus, 15 jų buvo teigiami. Šiuo metu globos  įstaigoje COVID-19 serga 7 darbuotojai ir 16 globojamų gyventojų. „Skaičius nėra mažas, bet kol kas kritinės būklės ligonių dėl viruso nėra. Džiugina santūrus ir dalykiškas globos namų vadovo dekano kanauninko Donato Jasulaičio požiūris bei nuolatinis bendradarbiavimas su Kudirkos Naumiesčio pirminio sveikatos centro vadove Audrone Račiūniene bei savivaldybės gydytoja Edita Zubrickiene,“ – savo Facebook paskyroje dalinasi E. Pilypaitis.

Per parą – 9 nauji atvejai Kazlų Rūdos ligoninėje

Pasak NVSC naujas protrūkis fiksuotas ir Kazlų Rūdos ligoninėje. Ten iš viso patvirtinti 9 infekcijos atvejai, iš kurių 6 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Tai „Sūduvos gidui“ patvirtino ir Kazlų Rūdos ligoninės direktorius Rolandas Vosylius. „Atvejai nustatyti pacientams, kurie buvo paguldyti į skyrių ir izoliuoti, o pirmą dieną atlikus COVID tyrimus – gauti teigiami rezultatai. Aišku, kelis teigiami tyrimai gauti ir slaugos skyriuje,“ – sakė ligoninės vadovas.

Pasak R. Vosyliaus šiuo metu yra sergančių ir ligoninės personalo narių, o taip pat ir medikų – serga slaugytoja, slaugytojos padėjėja.

Tiesa, Kazlų Rūdos ligoninėje sergančių pacientų būklė yra gera. „Pacientai serga lengva forma. Jiems nereikia nei plaučių ventiliacijos taikyti, nei deguonies terapijos nereikia,“ – pasakojo R. Vosylius.

Marijampolės ligoninėje tyrimai nestoja

Marijampolės ligoninėje vakar buvo paimta 80 tyrimų dėl COVID-19. Tirti 46 darbuotojai ir 34 pacientai. „Lapkričio 25 d. 8 val. turime 79 atsakymus.  Iki šios dienos ryto yra gauti 8 teigiami atsakymai: 1 darbuotojui ir 7 pacientams,“ – informuojama ligoninės Facebook paskyroje.

Šiuo metu COVID-19 liga serga 24 ligoninės personalo nariai, dar 11 jų yra saviizoliacijoje.

Ligoninės atstovai informuoja, kad šio ryto duomenimis I vidaus ligų skyriuje yra gydoma 18 vidutinio sunkumo būklės COVID-19 pacientų, II vidaus ligų skyriuje – 29 ligoniai, dar 3 pacientai yra Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Praėjusią parą COVID-19 pasiglemžė vieną II vidaus ligų skyriuje gydyto paciento gyvybę.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE