Dar vienas daugiabutis Marijampolėje pasipuošė geriausio „Metų renovacijos projekto“ ženklu

Trečius metus iš eilės Marijampolėje įgyvendintas daugiabučio renovacijos projektas pripažintas geriausiu visoje Lietuvoje.  Būsto energijos taupymo agentūros ( BETA) organizuojamuose Metų renovacijos projekto rinkimuose daugiausiai gyventojų balsų pelnė Jaunimo g. 7 esantis daugiabutis.

Primename, kad 2019 metų geriausio renovacijos projekto rinkimuose daugiausia ekspertų komisijos balsų gavo Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis, o 2018 metais daugiausiai portalo Delfi skaitytojų balsų pelnė taip pat Marijampolėje, R. Juknevičiaus g. 16 esantis, gyvybės medžiu pasipuošęs  daugiabutis.

Sveikindamas konkursą laimėjusio daugiabučio namo savininkų bendriją „Topolis“, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda bendrijos pirmininkei Angelei Prišmantienei padovanojo medelį, kuris puikiai derės prie renovuoto namo. Anot savivaldybės mero, trečius metus iš eilės pelnomas titulas įpareigoja: „Šiuo metu turime 62 renovuotus namus, o dar renovyotas daugiabutis Marijampolėje29 namai ruošiami renovacijos procesui. Taigi pagal savivaldybės dydį esame vieni iš lyderių visoje Lietuvoje. Smagu, kad ekspertai mūsų savivaldybę mato kaip visos Lietuvos renovacijos sostinę. Nemažiau svarbu, kad kalbant su gyventojais jie taip pat jaučia renovacijos naudą. Savivaldybė savo ruoštu yra pasirengusi padėti renovuotų namų gyventojams ir toliau tvarkyti savo aplinką. Praėjusiais metais patvirtinti pakeitimai numato, kad renovuotų namų gyventojams suteikiamas pirmumas teikiant paraiškas dėl automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimo bei kitų aplinkos gerinimo projektų“.

Šiemet Metų renovacijos projekto konkursui buvo atrinkti 2018 – 2019 m. atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai iliustruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Visą kovo mėnesį visuomenė turėjo galimybę susipažinti su atrinktų daugiabučių namų sėkmės istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą.

Po atviro balsavimo internete daugiausiai visuomenės simpatijų sulaukė daugiabutis namas Jaunimo g. 7, Marijampolėje, kurio renovacijos darbai truko vos tris mėnesius ir lėmė įspūdingus rezultatus – daugiau nei perpus sumažėjusias energijos sąnaudas bei ženkliai išaugusį marijampoliečių susidomėjimą šiame name parduodamais butais.

Apdovanojimus įteikęs LR Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Marijampolę  taip pat įvardijo geruoju pavydžiu. „Toks renovyotas daugiabutis Marijampolėje2konkursas leidžia palyginti įvairių renovacijos projektų rezultatus, šiuo atveju įgyvendintas renovacijos projektas yra geras pavyzdys kai susitelkus gyventojams, savivaldybės administracijai ir UAB „Butų ūkiui“ buvo pasiektas džiuginantis rezultatas. Taip pat džiugu, kad gyventojų susidomėjimas renovacija auga. Berods pirmą kartą pateiktų paraiškų yra daugiau nei paskirtas finansavimas. Tai reiškia, kad galėsime rinktis kokybiškesnius projektus, o savivaldybes ir gyventojus didėjanti konkurencija įpareigos dar labiau pasitempti.“, – sakė K. Mažeika.

VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta taip pat teigiamai įvertino renovacijos Marijampolės savivaldybėje rezultatus. Anot jo, pasiekti daugiau nei 10 proc. renovuotų daugiabučių nėra lengva. Jis taip pat gyrė, kad Marijampolėje įgyvendinama kvartalinė renovacija, o to dažnai pasigendama kituose Lietuvos miestuose. V. Serbenta užsiminė, kad Marijampolė turi potencialo tapti visos Lietuvos renovacijos sostine. „Šiuo konkursu norėjome paskatinti gyventojus domėtis renovacija ir jos nauda. Noriu atkreipti dėmesį, kad Marijampolės jau trečius metus pelnomas titulas yra renkamas pačių gyventojų, tai rodo, kad renovacija besidominčių gyventojų Marijampolėje išties daug.“, – sakė V. Serbenta.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE