Daugelio vandens telkinių temperatūra – tinkama maudynėms

Pastarosiomis dienomis tropikų karštis sušildė vandens telkinius, kurie dar birželio pradžioje visai neskubėjo šilti. Prasidėjus maudynių sezonui, šalies upės ir ežerai dar nebuvo pasiekę maudymuisi palankios 18 °C temperatūros. Tačiau dabar vandens telkiniai puikiai perteikia oro temperatūros įtaką ir pasiskirstymą skirtinguose šalies regionuose.

Šiuo metu rytinių rajonų ežeruose vanduo jau įšilęs iki 20 – 22 °C. Tačiau kiti šalies ežerai (Šlavantas, Paršežeris ir Stervas) tegali pasigirti 16 – 17 °C  vandens temperatūra. Vakarinių rajonų upėse vanduo yra vėsiausias – apie 16 – 18 °C. Rytuose upės labiau įšilusios – vandens temperatūra siekia 20 – 22 °C ir puikiai tinka atsivėsinimui karštomis dienomis.

„Šalčiausias vanduo kol kas Upitoje ties Eidukais ir Tenenyje ties Miestaliais, kur vandens temperatūra yra apie 15 °C, todėl maudynėmis šiose upėse susivilios tik ištvermingiausieji.  Labiausiai įšilo Birvėtos upė ties Lazinkomis ir Nemunėlis ties Kvetkais – apie 23 °C. Didžiosiose šalies upėse (Nemune ir Neryje) vyrauja maždaug 20 °C vandens temperatūra. Baltijos jūra kol kas dar nelepina šiltomis bangomis – vandens temperatūra tesiekia 13 °C, tačiau Kuršių mariose vanduo kiek šiltesnis – apie 18 °C“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos technikė Gintarė Kugytė.

Pasak jos, kadangi gegužės mėnuo (ypač antrasis dešimtadienis) buvo vėsesnis už daugiametę normą, pastebima, kad dėl to ir vandens telkiniai lėčiau šyla nei pernai. 2019 m. birželio pirmąjį dešimtadienį upėse ir ežeruose vanduo buvo įšilęs iki 22 – 26 °C, Baltijos jūroje vandens temperatūra siekė 20 °C, o Kuršių marios net 25 °C. Tačiau panašu, kad tęsiantis vasariškiems orams, vandens telkiniai netruks dar labiau įšilti ir šį sezoną. Smagių maudynių!

 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE