Dėl augintinių ženklinimo mikroschemomis ir registravimo

Įsigaliojus 2021 m. gegužės 1 d. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisai, Lietuvoje įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR).

Katės, šunys ir šeškai, gimę iki šio reikalavimo įsigaliojimo, ir kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turės būti paženklinti ir registruoti GAR per vienerius metus, iki 2022 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Minėti gyvūnai, atvesti po šio reikalavimo įsigaliojimo, turės būti paženklinti ir registruoti GAR per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Versliniam veisimui naudojami ir iki šio reikalavimo įsigaliojimo atsivesti augintiniai privalo būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti GAR iki 2021 m. rugsėjo 1 d.

Atsakomybė už tokių gyvūnų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į GAR tenka laikytojui ar savininkui.

Gyvūnus augintinius ženklinti ir duomenis teikti GAR galės ne tik veterinarijos gydytojai, bet ir specialius mokymus baigę asmenys.

Savininkai niekada negali būti užtikrinti, kad jų augintinis nepasiklys, nepabėgs ar nebus pavogtas. Gyvūnų ženklinimo ir registravimo privalumai:

  • gyvūnų atsekamumas ir jo „keliavimo“ istorija,
  •  vakcinuotų nuo pasiutligės, kuri yra ir žmonių, ir gyvūnų nepagydoma užkrečiamoji liga, prevencija,
  •  bešeimininkių gyvūnų augintinių skaičiaus mažinimas,
  • greitesnis pasiklydusių grąžinimas šeimininkams,
  • augintinių savininkų atsakomybės didinimas
  • efektyvesnė veisimo ir prekybos kontrolė.

Įstatyme taip pat numatyta, kad socialiai remtinų asmenų laikomų kačių, šunų ir šeškų, atvestų iki šio straipsnio įsigaliojimo dienos, ženklinimo ir registravimo išlaidos būtų kompensuojamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų.

Draudžiama parduoti neženklintus ir neregistruotus gyvūnus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka taikomas privalomas ženklinimas ir registravimas. Taip pat draudžiama prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE