Dėl galimų potvynių Šakių rajono gyventojai ir tarnybos raginami būti vieningais

Šakių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje apsvarstyta hidrometeorologinė situacija ir įvertintos ankstesniais metais susiklosčiusios situacijos, kai potvynio metu buvo užlietos gyvenamosios teritorijos, vandenvietės, sutrikdytas geriamo vandens tiekimas rajono savivaldybės teritorijoje. Dabartiniais turimais Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos duomenimis, šiais metais tikėtinas pavasarinio potvynio scenarijus yra panašus į 2010 m. kilusį pavasarinį potvynį.

Potvyniai ir jų mastas sunkiai prognozuojami, vandens lygio pokytis dėl meteorologinių sąlygų gali būti labai dinamiškas. Hidrometeorologijos tarnybos atliktos analizės duomenimis, Nemuno upės vanduo patvankos sniego tirpsmo ir ledo sangrūdų metu savivaldybės teritorijoje gali pakilti apie 6 m, Šešupės – apie 5 m, didžiausias pavojus gali kilti Kriūkų, Plokščių miestelių bei Gelgaudiškio ir Kudirkos Naumiesčio miestų gyventojams.

Atsižvelgiant į hidrometeorologines prognozes ir įvertinus anksčiau įvykusius ekstremalius įvykius, siekiant išvengti galimos ekstremalios situacijos, prašome uždarosios akcinės bendrovės „Šakių vandenys“, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės, kitų tarnybų ir Šakių rajono gyventojus susitelkti ir būti vieningiems. Kviečiame bendradarbiauti keičiantis informacija apie staigų vandens lygio kilimą Šešupės ir Nemuno upėse. Potvynis gali staiga prasidėti ir nakties metu, tad prašome, pastebėjus staigų vandens kilimą, galintį sukelti pavojų gyventojams ir institucijoms, apie situaciją pranešti Šakių rajono savivaldybės administracijos atsakingiems darbuotojams, o esant galimybei – ir pavojaus zonoje esantiems gyventojams ar ūkio subjektams.

Gerbiami rajono seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, Jūs esate savo krašto šeimininkai, esate greta žmonių, žinote visas problemas. Tad, pastebėję pavojų, perspėkite žmones, pasidalinkite informacija. Pasitelkite į pagalbą rajono gyventojus. Būkime visi pilietiški, atsakingi už save ir greta esantį žmogų.

 

Šakių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, atsakingi už keitimąsi informacija:

  1. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, mob. 8 695 30089;
  2. Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Stepaitis, mob. 8 613 18149.

 

Šakių savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE