Deramai tvarkykime atliekas – gyvensime sveikesnėje aplinkoje

Pavasaris – atsinaujinimo ir aplinkos švarinimo metas. Norime, kad aplinka, kurioje gyvename, būtų švari, saugi, nekenksminga mūsų sveikatai. UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybe per 15 metų mūsų rajone sukūrė atliekų tvarkymo sistemą, įgyvendino sistemos plėtros ir jos infrastruktūros atnaujinimo projektus. Nors apie veiklą ir kiekvieno sąmoningo asmens galimybes tvarkingai rūšiuoti atliekas nuolat teikiama gausybė informacijos ir patarimų, kai kurie žmonės skundžiasi, kad apie atliekų tvarkymą savo valdoje, savo kaime ar rajone žino per mažai, todėl primename pagrindinius atliekų tvarkymo principus ir supažindiname  su sudarytomis sąlygomis Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

Visi atliekų turėtojai – fiziniai ir juridiniai asmenys – savivaldybės teritorijoje turintys nekilnojamojo turto, yra sudarę sutartis su UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru. Centras įsipareigoja sutvarkyti atliekų turėtojų mišrias komunalines ir žaliąsias atliekas. Gyventojai ir įmonės bei organizacijos – atliekas tvarkyti pagal įstatymus ir kitų norminių aktų reikalavimus.

Taigi, pirmiausiai visi privalo atliekas rūšiuoti jų susidarymo vietoje: savo individualiame name, bute ar darbo kabinete. Tam visiems atliekų turėtojams  yra išdalinti mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai, žaliųjų atliekų kompostavimo dėžės, konteineriai plastiko, stiklo, popieriaus ir kartono atliekoms. Kaip jas rūšiuoti? Visos atliekos, kurios gali būti apibūdinamos vienu žodžiu „pakuotė“, turėtų būti išmetamos:

  • plastiko ir metalo (plastikiniai maišeliai, grietinės ar jogurto indeliai, alaus ar konservų skardinės ir pan.) – į plastiko atliekoms skirtus konteinerius;
  • popieriaus ir kartono – į popieriaus konteinerius;
  • stiklo (buteliai ir stiklainiai bei jų duženos) – į stiklo atliekų konteinerius;
  • žaliosios atliekos individualių namų valdose privalo būti kompostuojamos – tam išdalintos kompostavimo dėžės.

Likusios po rūšiavimo atliekos, kurių būna labai nedaug, turėtų keliauti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

Į plastiko rūšiavimo konteinerius negalima mesti: tepalo bakelių ir tepalais užterštos taros, dažų ir pavojingų cheminių tirpiklių taros, pavojingų cheminių medžiagų taros (visos jos – pavojingosios atliekos), riebalais ir aliejumi užterštų pakuočių, žaislų iš plastiko su elektroniniais įtaisais, skutimosi peiliukų, dantų šepetėlių, kitų higienos priemonių, visų rūšių aerozolinių flakonų.   Į popieriaus konteinerius nemesti: naudotų tapetų, plastiku dengtų popieriaus spaudinių, kalkinio, tualetinio popieriaus ir naudotų servetėlių, riebaluotų popierių.

Į stiklo konteinerius negalima mesti: veidrodžių, ampulių, armuoto stiklo, krištolo, porceliano, elektros lempučių, keramikos šukių, dažais ir tirpikliais užterštų stiklo pakuočių.                      Netinkamas rūšiavimui nepavojingas atliekas reikia mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, pavojingąsias – nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles (Vilkaviškyje ji yra Šiaurės g. 46).

Jeigu keičiate baldus, remontuojate butą (susidaro remonto ir statybų atliekų), keičiate automobilio padangas ar sukaupiate kitokių atliekų, kurios netelpa į jūsų valdoje ar  į bendro naudojimo konteinerius, šias atliekas taip pat turite pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią  Šiaurės g. 46, Vilkaviškyje, tel.: (8 659) 91 764. Aikštelė dirba nuo antradienio iki šeštadienio (antradienį–penktadienį  9–18 val., šeštadieniais – 9–15.30 val., nedarbo dienos – sekmadienis ir pirmadienis).

Jei apgenėjote medžius, nupjovėte ir sugrėbėte žolę, bet jų nekompostuojate savo įrenginiuose, privalote šias atliekas pristatyti į Vilkaviškio žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Pavembrių k. 2, Šeimenos sen., tel.: (8 656) 15 147. Jos iš gyventojų kompostavimo aikštelėje priimamos tvarkyti nemokamai. Šių atliekų negalima mesti šalia bendrojo naudojimo konteinerių gatvėse ar šalia kapinių, tai atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį galima sulaukti baudų.

Vilkaviškio rajone  atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas teikia UAB „Ecoservice“. Ji išveža atliekas ne tik iš mišrių komunalinių atliekų konteinerių, bet jas surenka ir apvažiavimo būdu, grafiką ir daug kitos naudingos informacijos galima rasti www. maatc.lt svetainėje. Atliekų turėtojas gali registruotis telefonu dėl atliekų surinkimo. Didžiosios, buities pavojingos ir buities elektros ir elektroninės įrangos atliekos surenkamos tik iš užsiregistravusių atliekų turėtojų. Registruojantis atliekų turėtojui nurodomas atliekų surinkimo laikas ir atliekų surinkimo vieta. Telefono numeris (8 800) 54 113.

Deramai tvarkykime atliekas, tuomet ne tik vilkaviškiečių, bet ir jų svečių žvilgsnius džiugins tvarkinga aplinka, kuri nekels grėsmės ne tik mums, bet ir ateinančioms kartoms.

 

Aktuali informacija gyventojams:

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas