Dovana Kalvarijos knygų mylėtojams – duris atvėrė atnaujinta viešoji biblioteka

Praėjusios savaitės pabaigoje, po keletą metų trukusių renovacijos darbų, duris atvėrė atnaujinta Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka. Modernios, šviesios ir funkcionalios patalpos kvies vis daugiau kalvarijiečių atrasti knygų išmintį ir skaitymo teikiamą malonumą.

Liepos 2-osios pavakarę vykusi bibliotekos atidarymo ir įkurtuvių šventė sutraukė visa būrį knygos draugų ir mylėtojų, politinių ir kultūros veikėjų, visuomenininkų, atstovų iš kitų savivaldybių bibliotekų, švietimo įstaigų. Puikios šventės proga visi veržėsi pasveikinti Kalvarijos viešosios bibliotekos kolektyvą ir kiekvieną knygą vertinantį ir mylintį gyventoją. Renginį vedusi pozityvumo ir geros nuotaikos nestokojanti aktorė bei rašytoja Nijolė Narmontaitė neslėpė, kad Kalvarijos viešoji biblioteka viena iš gražiausių skaitymo erdvių, kokias teko matyti Lietuvoje.

Atnaujintose bibliotekos patalpose vietą atrado ne tik gausybė įvairaus žanro knygų, bet ir meno kūriniai. Atidarymo šventėje buvo pristatytos net kelios parodos, kurios papuošė bibliotekos skaitymo erdves, renginių salę ir koridorius. Renginyje dalyvavo, susirinkusius sveikino ir savo ekspozicijas pristatė jų autoriai. Dalia Žilinskaitė-Arminienė demonstravo savo išskirtinę tautiniais kostiumais papuoštų lėlių parodą „Lietuvaitės ir lietuvaičiai“, dailininkas Vytautas Kalinauskas viešosios bibliotekos erdves padabino savo darbais, o jo piešti žymių visų laikų Kalvarijoje gyvenusių asmenų portretai eksponuojami parodoje „Kraštiečių alėja“ pasitinka vos įžengus į pastatą. Savo surinktą gausią nuotraukų ir atvirukų kolekciją pristatė Mantas Vaitiekūnas, o Nijolė Skrobienė, Kalvarijos viešosios bibliotekos dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja, demonstravo savo kūrinius atgulusius ant bibliotekos sienų paveikslų parodoje „Trumpalaikiškumas“.

Kelerius metus užtrukusį Kalvarijos viešosios bibliotekos modernizavimo projektą bendrai finansavo Europos regioninės plėtros fondas ir miesto savivaldybė, o jo vertė – beveik 9 su pusė tūkstančio eurų. Darbus atlikusios rangovų įmonės atstovas šventės metu bibliotekos direktorei Laimai Karpavičienei įteikė simbolinį įkurtuvių raktą.

Renovuojant bibliotekos pastatą buvo ne tik pertvarkytas išplanavimas, bet ir padidintas plotas – senosios katilinės vietoje išdygo nauja, erdvi ir funkcionali renginių salė, kuri sukvies kraštiečius į parodas, mokymus, edukacijas. Buvo atnaujinta ir garso, vaizdo, kompiuterinė įranga, apšvietimo sistema.

Nuo šiol lankytojams knygas grąžinti bus dar lengviau bet kuriuo skaitytojams patogiu metu – bibliotekos prieigose įrengta knygų grąžinimo dėžė.

Ugnė Stanaitė

Portalo „Sūduvos gidas“ nuotraukos

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE