Drąsiai moteriai dėkota už nepaprastus nuopelnus

Šiandieną Marijampolės savivaldybėje vyko nepaprastos iškilmės – Mokolų seniūnijos bendruomenės narei Vitalijai Magdalenai Stadalienei buvo įteiktas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus gyventojų saugai“. Drąsi moteris dar vasarą, birželio 24-ąją, išgelbėjo gyvybę Šešupėje skendusiam vyrui. Moteriai apdovanojimą teikė ir už nepaprastą drąsą lemtingą akimirką dėkojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininkas Rytis Masys.

Šoko į upę nedvejodama

Lemtingą birželio pavakarę, V. M. Stadalienei su anūkais nuėjus išsimaudyti Šešupėje, ji pamatė plūduriuojantį vyrą, su kuriuo vos prieš kelias minutes pasisveikino eidama upės link. Moteris nedvejodama šoko į vandenį traukti vyriškio. Iš vandens vyras buvo ištrauktas, aplinkiniai iškvietė greitosios medicinos pagalbą ir, nors vyrui kurį laiką teko gydytis ligoninėje, jo gyvybė buvo išsaugota. Visa tai – drąsios marijampolietės, į pagalbos šauksmą atsiliepusių aplinkinių ir skubiai atvykusių medikų dėka.

„Džiaugiuosi, kad tarp mūsų yra pilietiškų ir atsakingų žmonių, kurie greitai ir nedvejodami priima sprendimus gelbėti į nelaimę patekusį žmogų. Jūs esate pavyzdys kitiems, kad kiekvienas gali savo drąsiu elgesiu padėti kitam, todėl dėkoju jums už drąsą ekstremalioje situacijoje ir išgelbėtą žmogaus gyvybę“ – sveikindamas V. M. Stadalienę sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Skęstantįjį traukti teko jau ne pirmą kartą

Tiesa ta ne pirmas kartas, kada Vitalijai tenka gelbėti skęstančiojo gyvybę. Moteris pasidalino, kad dar būdama vaikas – vos penktaklasė, kartus su seserimi traukė iš vandens skęstančią draugę. Kitas atvejis įvyko kai moteris jau būdama studentė, atlikdama praktiką Prienuose, su bendrakurse maudėsi Nemune. Netikėtai jos draugė ėmė skęsti upėje, tą kartą, taip pat nepabūgusi nenuspėjamų upės verpetų, moteris puolė gelbėti draugės ir abi laimingai pasiekė krantą.

Pasveikinti ir kartu su V. M. Stadaliene pasidžiaugti gautu ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ atvyko jos artimieji. Nepaprastai kilnų poelgį atlikusi moteris teigė, kad gelbstint skęstantįjį pasitarnavo jos greita reakcija. Taip pat ji minėjo ir džiaugėsi greitu į pagalbos šauksmą atsiliepusių aplinkinių reagavimu ir operatyviai atvykusiais medikais.

Parengta portalo „Sūduvos gidas“ pagal Marijampolės savivaldybės administracijos informaciją

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE