Duris vėl atveria Šakių rajono dvarai ir kavinės, lankytojų laukia nuostabi gamta

Džiugu, kad jau dalis kavinių bei dvarų po ilgo laiko atveria duris ir suteikia galimybę savo artimiesiems dovanoti ne tik laiką praleistą kartu, bet ir įsimintinas patirtis. Maršrutas patiks ir ieškantiems ramybės, ir šeimoms norinčioms trumpam ištrūkti iš miesto.

Užmiesčio rezidencijos malonumai Zyplių dvare

Ieškantiems gamtos ir naujų potyrių derinio, rekomenduojame pradėti nuo XIX a. vid. įkurto Zyplių dvaro. Čia rasite ne tik 11 išlikusių pastatų, apsuptų įspūdingu parku, bet ir skulptūrų parką, kuris kasmet pritraukia daug lankytojų. Neišdildomą įspūdį paliks balzaminių tuopų ir skroblų alėjos, dvaro architektūra ir takai. Su krašto istorija galima susipažinti „Zanavykų muziejuje“, o gurmaniškas patirtis siūlo Zyplių dvaro virtuvėje įsikūręs restoranas „Kuchmistrai“.

Laimės akimirkos ant ežero kranto

Iš Zyplių patraukiame į Šakius – dr. Vinco Kudirkos miestą. Čia išvysite ne tik jam skirtą skulptūrą, kuri stovi toje pačioje vietoje, kaip ir kadaise stovėjo jo trobelė, bet ir galėsite išgirsti žymiuosius Šakių kariliono varpus, pamatyti garsiąją Šakių skulptūrą „Simboliai laike“ bei miestą sergintį juodvarnį. Pasimėgavimui itališka kava ir gardžiais desertais puikiai tiks cukrainės „Laimė“ terasa su vaizdu į Šakių ežerą.

Panemunės perlas – Gelgaudiškio dvaras

Iš Šakių keliaujame į jaukų panemunės miestelį – Gelgaudiškį. Čia rasite atsinaujinusį dvarą, kuris kadaise priklausė Prūsijos baronui Koideliui. Dvaro parke rasite daug įdomių, mistinėmis legendomis apipintų objektų: Asesoriaus kapą, Velnio kalną, Baronkapines (baronų Koidelių kapai), Pakaruoklių kalną, tyro vandens šaltinėlį. Smalsuoliai bus įleidžiami ir į patį dvarą (tik su apsaugos priemonėmis) pasigrožėti dvaro interjeru ir secesijos detalėmis, išvysti koklius, meno kūrinius. Parko alėjas puošia sidabrinių klevų alėjos.

Didingais Sudargo piliakalnių takais

Iš Gelgaudiškio keliamės į dar vieną jaukų, ant Nemuno šlaito įsikūrusį miestelį – Sudargą. Ar žinojote, kad Sudarge gyveno žymiojo rašytojo Džeromo Selindžerio protėviai? Tiesa, čia verta apsilankyti ne vien dėl to. Miestelis žymus knygnešių išmintais keliais, o stulbinantis Sudargo kraštovaizdis padės suprasti iš kur tiek meilės savo žemei. Pačiame Šakių rajono pakraštyje, ant upių tėvo – Nemuno šlaito, atsiveria penkių Sudargo piliakalnių kompleksas, menantis lietuvių kovas su kryžiuočiais. Čia galėsite maloniai pasivaikščioti į piliakalnius vedančiais laiptiniais takais ar prisėdus sukrimsti vietinėje parduotuvėlėje įsigytų kepinių, kol akis džiugins įspūdinga Nemuno atodanga.

Sidargo piliakalnis

Plokščių Šventaduobės stebuklai

Pailsėjus ir gerai išsimiegojus Margiškių dvaro sodyboje, kviečiame užsukti į dar vieną žymią Šakių rajono vietą – Plokščių Šventaduobę. Šventaduobėje prie Didžiupio, senais laikais buvo įrengta koplytėlė, kurios vietą nurodęs paveikslas, vis atsirasdavęs prie šaltinėlio ir kurį vietiniai laikė stebuklingu. Šiomis dienomis čia įkurtas lurdas, sakoma, kad šaltinėlio vanduo teikia jėgų ar net gydo. Takas vedantis į Šventaduobę taip pat ypatingas – išpuoštas tautodailininko Zigmo Sederavičiaus medžio skulptūromis.

Upė–kelias ir kiti V. Kudirkos meilės liudininkai

Plokščiuose aplankykime dar vieną labai garsų šio miestelio turistinį objektą – Vaiguvą. Tai nėra paprastas upelis. Šį upelį turistai pamėgo ne tik dėl to, kad juo galima pabraidžioti, tačiau ir važinėti dviračiais bei automobiliais. Vanduo čia visuomet švarus, o dugnas nusėtas akmenukais. Vaiguva garsėja dar ir tuo, kad iki Pirmojo pasaulinio karo čia gulėjęs riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėdavęsis rašytojas Vincas Kudirka. Rašytojas Plokščių apylinkes ir gamtą lygino su Alpėmis.

Žemosios Panemunės piliakalniai

Atsigaivinę Šventaduobės šaltinio vandeniu ir pasivaikščioję po vienintelę Lietuvoje upę-gatvę kelionę užbaigiame įstabaus grožio Žemosios Panemunės piliakalniu, kuris įsikūrę ant kairiojo Nemuno kranto. Čia pasisemsite jėgų ir pasigrožėsite dar vienu atrastu nuostabiu Lietuvos kampeliu.

Piliakalnis

Šakių TIC informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE