Evelina ir Daiva laiko randa viskam…

Evelina ir Daiva, vienos iš aktyviausių Baraginės kaimo bendruomenės narių

Kaimo, beje, kaip ir visų kitų bendruomenių veiklos rezultatai tiesiogiai priklauso ne vien nuo turimų lėšų, bet pirmiausia nuo svarbiausios jų dedamosios – veiklių žmonių. Tik jie rodydami asmeninę iniciatyvą gali išjudinti ar padrąsinti ne visuomet aktyvius, linkusius daugiau pabūti nuošalėje ir pasinaudoti kitų jau padaryto darbo vaisiais žmones.

Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus vadovė bei tuo pat metu šio kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Maziliauskienė pasakoja, kad jau aštuonerius metus vyksta konkretus ir produktyvus Baraginės kaimo bendruomenės bendradarbiavimas su Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriumi. Ypač aktyvios talkininkės yra bendruomenės narės Evelina Šipšinskienė bei Daiva Kresninkevičienė. Abi moterys beveik visuomet randa laiko patalkinti organizuojant kultūrinius ir kitokius renginius. Evelina dažnai imasi net renginio vedėjos vaidmens.

Daiva Kresninkevičienė ir Evelina Šipšinskienė
Daiva Kresninkevičienė ir Evelina Šipšinskienė

Marijampolės Petro Armino progimnazijoje specialiąja pedagoge dirbanti Daiva Kresninkevičienė ir UAB „Apsaugos komanda“ vadybininke-administratore dirbanti Evelina Šipšinskienė, suranda jėgų ir laiko domėtis aplinkos dekoravimo idėjomis, tad jau keleri metai, švenčių progomis, įgyvendina savo sumanymus papuošdamos ir šitaip pagyvindamos Baraginės kaimo viešąsias erdves. Pasak Daivos ir Evelinos, jas motyvuoja noras gyventi gražesnėje aplinkoje ir tuo grožiu pasidalinti su kitais kaimo gyventojais, taip pat populiarinti savo kaimą, jo bendruomenę ne tik savivaldybėje, bet ir tolėliau. Neabejoju, jog taip po šio rašinio ir nutiks…

Baraginės kaimo viešąsias erdves, pastato, kuriame yra bendruomenės bei MKC Baraginės skyriaus patalpos, langus moterys nuolat papuošia savo darbeliais Helovino, Kalėdų, Velykų švenčių metu, taip pat Vasario 16-ąją, Kovo-11-osios proga. Ilgametė darbo patirtis mokykloje, nuolatinis domėjimasis floristikos, dekoravimo naujovėmis, idėjų paieška internete bei didelis noras tobulėti, kurti, leidžia sumanymus, naujas idėjas paversti tikrove, tuo pat metu savo darbais džiuginti kaimo gyventojus ir svečius.

Pasak Evelinos ir Daivos, kiekvienos kūrybinės idėjos įgyvendinimas reikalauja ne vien tik minties polėkio, bet tam tikrų priemonių, lėšų, o svarbiausia kantrybės ir kruopštaus valandų valandas trunkančio darbo. Kai kuriuos sumanymus padeda įgyvendinti ir kiti bendruomenės nariai. Tarkim dekoracijas „Rimbaldos“ įmonėje gamina Rimantas Valasevičius, dažnai talkina Saulius Pranka. Jos gaminamos iš turimų medžiagų, po to jau moterų dailinamos ir įgauna tinkamą išvaizdą. Dalis reikalingų medžiagų įsigyjama pagal parengtus bendruomenės projektus, taip pat iš bendruomenės turimų lėšų.

„Beveik visuomet tenka ką nors atsinešti ir iš namų, tai kas likę po remonto ar šiaip prisidėti savomis lėšomis. Evelina ir Daiva, tai tik dvi iš maždaug dvidešimties aktyviausių bendruomenės narių, nuolat dalyvaujančių bendruomenės veikloje ir kuo gali prisidedančių prie sėkmingo darbo, be jų būtų sunku. Antai gegužės mėnesio pabaigoje vykusio „Cukrinio festivalio“ vieno iš koncertų Baraginėje metu Daiva talkino paruošiant įvairias edukacijas dalyviams. Birželio 25 dieną Baraginėje vyks tradicinė vasaros šventė „Dainų ir šokių sūkury…“, pasižyminti ne vien turininga menine programa, jos metu taip pat pagerbiami aktyviausi bendruomenės nariai, vyksta sportinės rungtys, amatininkų mugė, vaikų edukacijos. Tad vėlgi bus daug darbo Daivai su Evelina“, – pastebi pirmininkė Irena Maziliauskienė.

baraginės bendruomenėBeje, Irena Maziliauskienė pasidžiaugė, kad MKC visuomet prisideda prie švenčių rengimo, pasirūpina saviveiklininkų atvežimu, renginių įgarsinimu, apšvietimu, o Marijampolės savivaldybė dalinai finansuoja kai kurių renginių projektus.

Kadangi rašinio tikslas parodyti ką gali nuveikti aktyvi, kūrybiška kaimo bendruomenė, todėl „Sūduvos gidas“ paprašė išsakyti savo nuomonę apie Baraginės kaimo bendruomenės veiklą ir Marijampolės savivaldybės vicemerą, kuruojantį būtent šią sritį, Artūrą Visockį:

„Kaimo bendruomenių veikla būtina siekiant išlaikyti gyvybingomis kaimiškąsias vietoves. Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad žmonės migruoja į miestus dirbti, mokytis, leisti laisvalaikį ir ilgainiui pasilieka gyventi miestuose, tad ne išimtis ir Marijampolės savivaldybė.

Tačiau kaimo žmonių palaikymas yra svarbi užduotis žvelgiant į visos savivaldybės tvarią bendruomenę. Negalima kaimo žmonių palikti atskirtyje, todėl kaimiškų vietovių populiarinimo procese svarbų vaidmenį turi atlikti aktyvios ir kūrybiškos kaimo bendruomenės. Viena jų  – Baraginės kaimo bendruomenė. Susirinkę draugėn aktyvūs žmonės turi aiškias idėjas, planuoja veiklas ir jas įgyvendina. Labai svarbu, kad yra aiškus lyderis ir stipri komanda, turinti gyvenimiškos ir profesinės patirties. Todėl ir jų vykdomų veiklų spektras platus, apimantis tiek socialinę, kultūrinę, tiek infrastruktūros gerinimo, jos kūrimo klausimus. Savivaldos užduotis yra aiški – padėti kaimo bendruomenėms vykdyti veiklą. Turime finansavimo modelius per įvairias programas, bendruomenių asociaciją ir dalyvaudami VVG veikloje kofinansuojame projektus. Aš asmeniškai domiuosi Baraginės kaimo bendruomenės veikla, padedu spręsti klausimus, daugelį šių žmonių puikiai pažįstu, esu aplankęs tikrai ne vieną kartą, tad neblogai žinau visą problematiką. Manau, jog tik aktyvūs, kūrybiški žmonės gali sukurti tvarią kaimo bendruomenę ir tuo būdu padėti stiprinti savivaldą“.

Vytautas Karsokas

Autoriaus bei Baraginės kaimo bendruomenės narių nuotraukose Evelinos Šipšinskienės ir Daivos Kresninkevičienės darbeliai skirti kaimo viešųjų erdvių puošybai.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE