Forume „Sūduvos kryptis – M4.0“ – ekonomikos tendencijos ir įmonių apdovanojimai

Lapkričio 15 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas ir žurnalo „IQ” redakcija „Mercure Marijampolė“ viešbučio konferencijų salėje organizavo renginį, skirtą „Verslo dienai“ – forumą „Sūduvos kryptis – M4.0“ ir verslo apdovanojimus „Metų žvilgsnis 2018“. Kartu su kviestiniais svečiais ir Marijampolės verslo bei politikos lyderiais vyko diskusija apie regiono situaciją ir jo raidos perspektyvas, buvo apdovanotos geriausios metų verslo įmonės. Tarp Marijampolės savivaldybės teritorijoje veikiančių įmonių už išsaugotą pramonės šaką regione stiklo statulėlė ir rūmų padėka bei Swedbank banko dovana įteikta AB „Vernitas“, už pramogų verslo nišos sėkmingą išnaudojimą apdovanota UAB „Marijampolės centro projektai”. Rūmų sprendimu už indėlį į kultūros puoselėjimą regione išskirta UAB „Piko valanda“, o už naujovių diegimą, kuriant darbo vietas ir stiprinant regioną – UAB „Mantinga“.

Renginį pradėjęs Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus atkreipė dėmesį, kad pasaulis sparčiai keičiasi – negalima pasakyti, kas bus rytoj. Jis palinkėjo regiono verslininkams neblėstančios kūrybos, džiaugėsi, kad renginyje daug naujų veidų, o tai reiškia, kad verslas aktyvus ir kuria Lietuvą. Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė pripažino verslo sektoriaus svarbą savivaldai. „Kas mes būtume be verslo? Tik mažas vienetas”, – sakė ji. Konferencijos dalyvius sveikino ir naujasis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius. Jo teigimu, rūmai vienija 450 verslo įmonių.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė Lietuvos ir jos regionų ekonomikos tendencijas. Anot jo, Lietuvos ūkio augimas išlieka spartus. Šiuos metus baigsime su 3,4 proc. augimu, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje šalies ekonomika, kaip ir visame pasaulyje, lėtėja. Eurostato ir Lietuvos banko žiniomis, šiemet didžiausias eksporto augimo pokytis – nuo 2017 m. 13,6 proc. šalies eksportas nukrito iki 5,3 proc. Darbo užmokesčio augimas buvo vienas didžiausių per pastaruosius 10 metų – kilo 10,3 proc. Anot centrinio banko vadovo, šalyje vis dar vyrauja regioniniai netolygumai, didžiulė emigracija.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščėga teigė, kad Lietuva maksimaliai naudoja Europos struktūrinių ir investicinių fondų paramą, tačiau 2021–2027 m. laikotarpiu laukia nauji iššūkiai. Jis įvardijo stiprią Brexit įtaką – juk Didžioji Britanija visada buvo šalis-donorė, migrantų ir pabėgėlių situaciją, pramonės skaitmeninimo iniciatyvą „Pramonė 4.0“ ir kt. „Numatytas bendro katilo mažėjimas”, – sakė jis. Tačiau jis priminė, kad yra kitų ES finansinių instrumentų, kuriais kvietė ateityje naudotis.

Konferencijoje Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius pristatė sukurtą Marijampolės regiono specializaciją M4.0, primindamas keturis pagrindinius klasterius – maistas, mediena, metalas ir mokslas. Jo teigimu, specializacija parengta atsakingai, tik svarbu, kad centrinė valdžia atsižvelgtų ir skirtų atitinkamas lėšas. „Ar bus taip, kad regioninė politika liks situacijoje „Pasidaryk pats““, – retoriškai klausė jis.

Lietuvos LEZ asociacijos prezidentas Simonas Petrulis pristatė Lietuvos LEZ’ų „kadrilį” Šiaurės šalyse. Kaip surasti gerų darbuotojų, patarimais dalijosi „Alliance for Recruitment” darbo rinkos ekspertas Kęstutis Jasiulevičius. Įmonės „CIE LT Forge” vystomos metalo apdirbimo pramonės ypatumus demografinės krizės metu pristatė šios įmonės generalinis direktorius Darius Masionis.

Vėliau vyko diskusija „Verslas ir švietimas: kaip sudaryti tandemą?“, kurią vedė žurnalo „IQ” vyr. redaktorius Ovidijus Lukošius. Joje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, Marijampolės profesinio rengimo centro naujasis direktorius Gražvydas Juodišius, Marijampolės kolegijos atstovas Vladas Beržanskis, UAB koncerno „Alga” valdybos narys Kostas Jankauskas ir KPPAR Marijampolės filialo tarybos pirmininkas K. Svitojus. Diskusijos metu gimė pasiūlymas verslo įmonėms pasinaudoti įstatymais leidžiama galimybe tapti švietimo įstaigų dalininkėmis. O mero pavaduotojas P. Isoda sakė, kad nė vienas vaikas neturėtų išvažiuoti iš Marijampolės, nepamatęs vietos verslo įmonių modernumo ir potencialo.

Renginio pabaigoje dalyviams padovanotas žurnalo „IQ” specialus priedas – leidinys „Sūduvos verslas 2018“.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas