Garbūs apdovanojimai – trims marijampoliečiams

Minint Valstybės atkūrimo dieną šalyje apdovanoti žmonės, kurie savo  darbais ir poelgiais, kūrybiškumu ir pagarba  žmogui atskleidė pilietiškumo esmę, meilę Tėvynei, norą kurti jos ateitį ir garsinti savo šalį. Labai džiugu, kad tarp apdovanotųjų ir trys marijampoliečiai.

 

Skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Marijampoliečiui architektui Gintautui Vieversiui už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus  skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Daugiau nei per 30 kūrybos metų architektas G. Vieversys  vienas ar kartu su bendraautoriais pelnė daugybę profesinių apdovanojimų. Architekto darbų kraityje – Marijampolės Poezijos parkas, centrinės miesto dalies rekonstrukcija, Rygiškių Jono gimnazijos parkas, daugiabučių namų kvartalas, banko „Swedbank“ pastatas. G. Vieversys yra realizavęs daugybę projektų ne tik Marijampolėje, bet ir visoje Lietuvoje, laimėjęs I, II ir III vietas architektūros konkursuose už geriausius rekreacinės ir visuomeninės paskirties pastatų projektus, pabrėžiančius vietos tapatumą bei kuriančius kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę.  Marijampolėje jau ketvirtį amžiaus veikia G. Vieversio įkurta studija „LG projektai“. Gintautas Vieversys yra Marijampolės savivaldybės tarybos narys.

Vyriausybės sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos dvylikai kūrėjų. Šios premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.

Apdovanojimas Žūvančių gelbėjimo kryžiumi

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda Žūvančių gelbėjimo kryžius už pasiaukojimą, tvirtą pareigos jausmą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą itin sudėtingomis COVID-19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, įteikė trisdešimt trims Lietuvos medicinos darbuotojams, daugumai jų – po mirties.

Tarp apdovanotųjų yra ir marijampolietis Mindaugas Ramanauskas, VšĮ Marijampolės ligoninės Anestezijos ir intensyviosios terapijos COVID-19 skyriaus slaugytojas.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi  M. Ramanauskas apdovanotas už svarų indėlį užtikrinant  COVID-19 (koronaviruso infekcijos) reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus (RITS) funkcionavimą. Mindaugui Ramanauskui apdovanojimas įteiktas vasario 16 d. nuotolinėje apdovanojimo ceremonijoje Prezidentūroje.

Įteikta M. K. Čiurlionio stipendija

Lietuvos valstybės atkūrimo šventės išvakarėse marijampoliečiui Lietuvos muzikos ir teatro akademijos  kompozicijos bakalauro studijų antro  kurso studentui Lukui Butkui skirta prestižinė  M. K. Čiurlionio stipendija. Lukui stipendiją komisija vienbalsiai skyrė už originalų  sinkretinio koncerto fortepijonui „Auto-da-fé“, pagal jo paties rašomą eilėraščių ciklą, sukūrimą.

Stipendiją įsteigė ir antrus metus jauniesiems kūrėjams skiria M. K. Čiurlionio draugija. M. K. Čiurlionio paskata-stipendija skiriama jauniesiems kūrėjams siekiant įvertinti jų pasiekimus ir padrąsinti pradedančius talentingus muzikus imtis ambicingų sumanymų, kad  kompozitoriaus M. K. Čiurlionio dvasia atgimtų jaunųjų kūryboje.

Lukas  yra baigęs  Marijampolės Šv. Cecilijos gimnaziją. L. Butkus yra ne tik kompozitorius, bet ir koncertuojantis pianistas, aranžuotojas, ansamblio „Artisans“ narys. Jaunasis muzikas yra daugelio konkursų laureatas ir nugalėtojas. Konkurse „Vox Juventutis 2020“ Lukas laimėjo  I premiją  už kūrinį „They all return“ („Jie sugrįžta“),  2019  metais – I vietą konkurse „Mano nata“, 2015 metais – Grand Prix konkurse  „Jaunieji fortepijono lyderiai“ bei pelnęs kitų konkursų apdovanojimus. Lukas taip pat rašo prozos kūrinius. 2019 m. išleido pirmąjį romaną „Alisa žino“.

Sveikiname nominantus ir linkime kuo geriausios sėkmės profesinėje  ir kūrybinėje veikloje.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE