„Gatvės meno mokykla“ kartu su menininku iš Indonezijos

Rugsėjo 9 dieną Marijampolėje startavo meninis – socialinis projektas – „Gatvės meno mokykla“, kuris prisidės prie Marijampolės miesto sienų tapybos vystymo bei praktiškai supažindins jaunimą su kūryba viešojoje erdvėje.

Kūrybiniu objektu buvo pasirinkta subjaurota elektros pastotė, esanti tarp Saulės pradinės mokyklos ir Sūduvos gimnazijos. Šis neestetiškos išvaizdos pastatas – vaiduoklis, aprašinėtas necenzūriniais žodžiais, iš esmės pakeis savo išvaizdą ir įvaizdį.

Projekto metu bus vystomas ir tarptautinis bendradarbiavimas. Kūrybiniuose procesuose dalyvaus du menininkai – žinoma sienų tapybos kūrėja Ieva Olimpija Voroneckytė ir ypatingu, spalvingu braižu pasižymintis Andres Busrianto. Kviestinis menininkas slapyvardžiu Anagard (Andres Busrianto) Marijampolės savivaldybės ir Marijampolės kultūros centro kvietimu atvyko iš Indonezijos. Jis pasižymi unikaliu, ypač detaliu braižu, savo gimtinėje veda edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems, organizuoja gatvės meno festivalius, aktyviai kuria, keliauja po pasaulį, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose. Šis menininkas Lietuvoje svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą ir mūsų šalį jau vadina antraisiais namais.

Menininkai kartu su vaikais ir jaunimu dešimt dienų kurs naują meno kūrinį. Kūrybinėje veikloje dalyvauti kviečiami Atviro jaunimo centro ugdytiniai, gretimų mokyklų auklėtiniai bei visi, kurie norės prisidėti prie gatvės meno kūrimo. Projekto pradžioje bus organizuojamos trafaretų dirbtuvės, jaunimas galės išbandyti piešimą ant sienos fasadiniais, ekologiškais ir gatvės menui skirtais dažais. Dalyvavimas „Gatvės meno mokykloje“ plės dalyvių akiratį, žinias apie užsienio kultūrą, jaunimui suteiks naujų žinių ir įgūdžių, supratimą apie vizualųjį meną ir estetiką.

Menininkai darbuosis nuo 10 iki 19 valandos (Kokolos g. 2A), rugsėjo 10-18 dienomis.

Rugsėjo 19 dienos popietę vyks kūrinio pristatymo-atidarymo šventė.

Renginio organizatorius – Marijampolės kultūros centras

Partneriai: Marijampolės savivaldybė, Marijampolės moksleivių kūrybos centras

Rėmejai: UAB Viva Color, UAB Mantinga, UAB Vidara, Ramirent Baltic AS, colorshop.lt

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE