Gelgaudiškio dvare atidaroma menininkės Jurgitos Nakos tapybos darbų paroda

Kovo 30 d. 16 val. Gelgaudiškio dvare atidaroma menininkės Jurgitos Nakos tapybos darbų paroda! Vėliau, 17 val. dvaro salėje koncertuos  Lietuvos nacionalinės premijos laureatas – Čiurlionio kvartetas (programa „Šokiai).

Menininkė Jurgita Nakos pagal išsilavinimą – profesionali architektė. Daugiau nei dešimtmetį kūrusi interjero erdvėse, ieškodama saviraiškos laisvės, ji žengė į tapybos lauką. Pasak dr. Danutės Zovienės, žengė drąsiai, nes pasirinko ne abstrakčią (bedaiktę ir befigūrę) raišką, o sudėtingą žanrą – portretą.

J.Nakos renkasi kamerinį portretą, kuriame įkūnija asmeninį požiūrį į esamąjį laiką ir supančią aplinką. Gyvendama Londone – daugiataučiame ir margaspalviame megapolyje, ji stebi ir fiksuoja įvairių kultūrų, rasių, amžiaus, socialinės padėties individus, kurie jos akiratyje keičiasi kaip kaleidoskope. Iš šio kaleidoskopo dailininkė tarsi išskiria „stop kadrus”, kuriuose įamžina vieną ar kitą personažą, išryškindama jam būdingus individualius bruožus, unikalumą, laikyseną, aprangos ir aplinkos detales. Pagrindinis menininkės dėmesys sutelktas į modelio dvasinę būseną, intymų portretuojamojo ir žiūrovo santykį. „Daugeliui portretų būdinga statiška kompozicija, tačiau figūrų laikysena nėra sukaustyta – tiesiog vaizduojami asmenys yra tarsi atsiriboję nuo aplinkos, kas simptomiškai atliepia tą vienišumo būseną, kurią patiria individas megapolyje… Stebėdama šio megapolio kultūrinę įvairovę, autorė kolekcionuoja įspūdžius ir savo atmintyje kaupia turtingą vaizdų lobyną, kurie į paveikslus sugrįžta kaip asmeninės patirties ženklai”, – pastebi dr. D. Zovienė

Parodą pristato galerija „Aukso pjūvis”,  ji Gelgaudiškio dvare veiks iki  gegužės 31 d.

Esate laukiami parodos atidaryme ir kviečiami į koncertą – tegul Jūsų šeštadienis būna gražus ir turiningas!

Gelgaudiškio kultūros centras

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE