Graži Kalvarijos bibliotekos iniciatyva – kiekvienam gimusiam kūdikiui dovanoja pirmąją knygą

Šiais metais Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka pristatė gražią naujovę – kiekvienas savivaldybėje gimęs kūdikėlis įrašomas į skaitytojų gretas padovanojant jam pirmąją knygelę. „Knygų skaitymas – vertybė, kurią reikia ugdyti nuo mažens. Vaikams, kuriems tėvai knygeles skaito nuo mažens, skaitymas asocijuojasi su tėvų balsu, šiluma, su saugumu. Knygų skaitymas ugdo intelektą, drąsą, lavina vaizduotę, gebėjimą pasitikti ir įveikti kliūtis, turtina žodyną. Apie tai galima kalbėti ir kalbėti“, – mintimis dalinasi skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Asta Jankeliūnienė.

pirmoji knyga kalvarijos viešoji biblioteka
Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos nuotr.

Nors kol kas vos keletas Kalvarijos savivaldybės tėvelių ir mažylių sulaukė savo knygelių, bibliotekos kolektyvas tikisi jų padovanoti dar daugybę. „Ši iniciatyva labai nauja. Bibliotekos dovanėlę, kurią sudaro pirmoji knygelė ir kvietimas tapti bibliotekos skaitytoju bei dovanojamas nemokamas skaitytojo pažymėjimas, Kalvarijos savivaldybės naujagimiams pradėjome įteikinėti šiais metais, todėl jos sulauks visi 2021 m. gimę mažieji Kalvarijos savivaldybės gyventojai“, – pasakoja A. Jankeliūnienė.

Priežasčių, paskatinusių šią gražią iniciatyvą Kalvarijos bibliotekoje būta ne viena. Tiesa, pasveikinti krašto naujagimius, padovanojant jiems pirmąsias knygeles ir pakviečiant tapti skaitytojais, bibliotekos kolektyve sklandė jau seniai. Pirmoji priežastis, davusi pradžią idėjos įgyvendinimui – visus mus suvaržęs karantinas dėl COVID-19. „Labai norėjosi į jaunų šeimų namus nusiųsti šviesos spindulėlį nuo mūsų kolektyvo. Mažo žmogaus atėjimas šeimai didžiulė šventė, prie kurios norėjome prisidėti ir mes: džiaugsmas padidėja juo pasidalinus ar jaučiant bendruomenės palaikymą“, – sako Kalvarijos bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja.

pirmoji knyga kalvarijos viešoji biblioteka
Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos nuotr.

Antra vertus, prasmingą idėją įgyvendinti paskatino ir Lietuvos Respublikos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės globojamas projektas „Knygų startas“. Projektas patvirtino bibliotekos kolektyvo seniai brandinta sumanymą ir padėjo įgyvendinti tokią skaitytojų skatinimo priemonę.

A. Jankeliūnienė pasakoja, kad naujiems tėveliams tokia dovanėlė – netikėta staigmena. Pirmosios knygelės pasiimti atėjusiems tėvams bibliotekos darbuotojai papasakojama apie įstaigos veiklą, supažindinami su Vaikų ir jaunimo skaitytojų erdve, kurioje jie kartu su savo mažaisiais gali praleisti laisvalaikį skaitydami knygeles, žaisdami žaidimus.

„Kviečiame tėvelius, kurių vaikučiai gimę 2021 m. Kalvarijos savivaldybėje užsukti į Kalvarijos savivaldybės viešąją biblioteką ir atsiimti jų laukiančias dovanėles. Su savimi reikia turėti mažylio ar mažylės gimimo liudijimą“, – ragina A. Jankeliūnienė.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Tomas sako

    Puiku. Sveikintina iniciatyva. Kalvarija irgi gali.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE