Gruodžio 21-oji – Elnio devyniaragio šventė

Gruodžio 21 d. nuo seniausių laikų švenčiama Elnio devyniaragio šventė dar vadinama Žiemos saulėgrįža.  Gruodžio 21–24 d. būna trumpiausia žiemos diena ir ilgiausia naktis.

Lietuvių pagonių tikėjime Elnias devyniaragis simbolizuoja mėnulį. Jis vadinamas devyniaragiu, nes nuo priešpilnio iki pilnaties yra 9 paros. Vasarą Elnias devyniaragis (mėnulis) eina žemai, tada būna trumpa naktis ir ilga diena; žiemą jis eina aukštai, todėl naktis būna  ilga, o diena – trumpa.

Kai kuriose dainose elnias vaizduojamas ne tik kaip mėnulio, bet ir kaip Saulės simbolis, ant ragų atnešantis saulę. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, saulėgrįžos šventė buvo sutapatinta su Jėzaus Kristaus gimimu.

Žiemos saulėgrįža buvo švenčiama iki Kalėdų.

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Vaine sako

    Viskas idomu, reikalinga, kas zmogui suteikia zinniu, tikejimo sia diena ir galejimo pasitobulinti bet kurioje srityje, nes gyvename vsudetinga laikotarpi, kai civilizacija galingai pazengusi I prieki ir zmogui jaustis zmogumi ir dristi su kazkuo pasiguosti( ne tik su savais o jei kartais nsuabejoji, kad su savais neiseis arba jau jie zino apietave daug ir negali kazko daugiau patarti, tai visos salia esancios informacines ar socialines istaigos, oypac
    Reik7a priimti I svietejiska TARPA jaunima( pasikaartosiu: jis uzauges N5epriklausomybes laikotarpiu ir jam( jaunimui teko su kus isbandymas, kai tarpusavyje KOVOJO DVI JEGOs:musu – tai 45ciu- 80 ciu + vyresniu , kuri3ms teko iki Nepriklausomybes laikotarpis) – tai noriu paasakyt, kad ta Nepriklausomybes likotaarpi vyko kova…ta junims mate- Musu Seimas, Valdancios strukturos tas pavyzdys, kuris tu lakotrapiu kova mate, o kurie buvo pinigingi is Sovietinio laikotarpio ir jei dar be sazines, tai ” Aciu Jiems “- mes pamateme ir zinom kokia turim situa ija,

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE