Gudeliai jau turi oficialų herbą, vėliavą ir antspaudą

Gudelių seniūnijos bendruomenę pasiekė džiugi žinia – Lietuvos heraldikos komisija patvirtino oficialų Gudelių herbą.

GudeliaiRūpintis, kad būtų sukurtas seniūnijos herbas,  buvo pradėta dar pernai vasarą.  Heraldikos komisijos posėdžiuose aptarus  dailininko Rolando Rimkūno sukurtus eskizus ir Gudelių seniūnijos bendruomenės bei seniūno Žydrūno Kruliko  siūlymus, buvo  patvirtintas pagrindinis  herbo ženklas. Po konsultacijų ir derinimų Heraldikos komisija patvirtino dailininko  Rolando Rimkūno sukurtą herbą, vėliavą ir anspaudą, kurie  atitinka visus heraldikos reikalavimus.

Sukurtas ir patvirtintas ir herbo aprašymas: mėlyname lauke sidabrinė gervė, atsigręžusi į heraldinę kairę, abipus jos, kairiojo kaspino vietoje, dvi sidabrinės spanguolių šakelės su dviem raudonomis uogomis; gervės snapas ir kojos – auksiniai, pakaušis – raudonas.

Prezidentui atskaitingos Lietuvos heraldikos komisijos teikimu parengtas ir  komisijos patvirtintas herbas bus  patvirtintas Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu. Patvirtinus herbą,  bus pagaminta herbinė vėliava ir herbinis antspaudas, atitinkantis tapatumo etaloną, kuriuos  Gudelių bendruomenė galės naudoti  reprezentuodama savo miestelį.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE