Gyventojai kviečiami pasitikslinti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis

Atliekant Registrų centro sistemų modernizavimo darbus pastebėta, kad dalies Lietuvos gyventojų gyvenamosios vietos deklaravimo adresai yra netikslūs. Duomenų sulyginimo metu papildomai nustatyti 70 246 asmenų netikslūs deklaruotos gyvenamosios vietos adresai.

Situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą nėra pilni sukelia problemų tiek patiems gyventojams, tiek valstybės institucijoms: užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, o pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikimas dažnai tampa neįmanomas; valstybės institucijų ar teismų siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Analizuojant netikslių gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų problemą, nustatyta, kad šios problemos priežastys yra labai įvairios, tačiau esminės iš jų yra šios:

  • adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą;
  • asmenys išvyko gyventi į užsienį, tačiau nedeklaravo savo išvykimo;
  • nesutvarkyti nekilnojamojo turto (pastato ar patalpos) paveldėjimo dokumentai – nesant savininko, nėra kam kreiptis dėl gyvenamosios vietos duomenų tikslinimo, net jei tame pastate ar patalpoje gyvenama;
  • Nekilnojamojo turto registre neįregistruotas gyventojo nekilnojamasis turtas (pastatai ar patalpos);
  • sunaikinti, padalyti ar sujungti nekilnojamojo turto objektai (pastatai ar patalpos) ir tai neįregistruota Nekilnojamojo turto registre.

Registrų centras suskaičiavo, kad pagal savivaldybėms pateiktus netikslių adresų sąrašus, nuo 2020 m. balandžio mėn. iki 2021 m. balandžio mėn. savivaldybių ir gyventojų pastangomis pavyko ištaisyti 17 procentų netikslių duomenų.

Kviečiame gyventojus pasitikrinti savo gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis Registrų centro savitarnoje – https://www.registrucentras.lt/savitarna/ , arba kreiptis į seniūniją pagal savo gyvenamosios vietos adresą. Jeigu minėti duomenys yra neteisingi, asmenys privalo pateikti prašymus patikslinti neteisingus deklaravimo duomenis, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE