Į mobilų punktą pacientą gali nuvežti ir šeimos narys, ir kaimynas

Primename, kad Vilkaviškyje veikia mobilus koronaviruso infekcijos (COVID-19) patikros punktas. Jis dirba kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 8 val. iki 12 val. Susirgimų skaičius rajone vis dar kyla, todėl nutarta dvigubai padidinti paimamų testų kiekį. Nuo šiandien per dieną priimama po 42 pacientus. Laisvų vietų yra, tad koronaviruso simptomus pajutę žmonės kviečiami registruotis tyrimui telefonu 1808 arba internetu www.1808.lt.

Sulaukę vis daugiau paklausimų, kokiais būdais saugu vykti į mobilius punktus išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), atkreipiame dėmesį, kad TIK KRAŠTUTINIAIS atvejais dėl pavėžėjimo paslaugos reikia kreiptis į Savivaldybės administraciją. Jau susiduriame su problema, kai pavėžėjimo paslauga suteikiama asmenims, kurie turi savo transporto priemones ar juos gali nuvežti artimieji, tačiau to nepadaro ir sukliudo nuvežti į mobilųjį punktą tuos gyventojus, kurie tokių galimybių tikrai neturi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai patvirtina – Jus tikrai gali nuvežti šeimos narys, giminaitis, kaimynas ar net taksi vairuotojas. Dar kartą primename, kokiais būdais saugu vykti į mobilius punktus:

  • Į mobilų punktą savo automobiliu galite nuvažiuoti pats.

Dėvėkite nosį ir burna dengiančią apsaugos priemonę, po apsilankymo – dezinfekuokite liestus paviršius, išvėdinkite automobilį.

  • Jus gali nuvežti šeimos narys / giminaitis / draugas / kaimynas.

Tokiu atveju galimai užsikrėtęs koronaviruso infekcija žmogus sėdi ant galinės sėdynės šachmatų principu, t. y. ne už vairuotojo, o įstrižai salono. Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilų punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (rekomenduojama dėvėti respiratorių), prieš įlipdamas į automobilį tiriamasis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo į mobilų punktą rekomenduojama automobilį išvėdinti, dezinfekcine priemone nuvalyti liečiamus paviršius.

  • Jus gali nuvežti taksi, pavežėjas.

Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilų punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, prieš įlipdamas į automobilį keleivis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo į mobilų punktą automobilis išvėdinamas, dezinfekcine priemone nuvalomos durelių rankenos.

  • Kraštutiniais atvejais galima kreiptis pavėžėjimo paslaugos į Savivaldybės administraciją.

Tiek specialaus transporto, tiek žmogiškieji ištekliai Savivaldybės administracijoje yra riboti, todėl gyventojus prašome kreiptis pavėžėjimo paslaugos tik tais atvejais, kai tikrai nėra jokių kitų galimybių nuvykti į mobilų punktą patiems savarankiškai.

  • Važiuoti į mobilų punktą viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) griežtai draudžiama!

Taip pat prašome gyventojų nesibaiminti ir norime Jus nuraminti, kad mobiliame punkte dirbantys medicinos specialistai nėra infekuoti, jie dėvi pilną apsaugą: kasryt lenda į naujus apsauginius kombinezonus, apsimauna pirštines, kepures, užsideda respiratorius, akinius, antbačius, nuolat dezinfekuoja paviršius, todėl po darbo valandų mobiliame punkte tikrai gali grįžti į įprastas savo darbovietes kitose sveikatos priežiūros įstaigose, priimti pacientus, po darbo grįžti pas savo šeimas.

Kartais vietoj to, kad nepagrįstai piktintumėmės, geriau nuoširdžiai padėkokime Vilkaviškio rajono medikams už jų sunkų darbą.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE