Igliaukoje suplevėsavo Žemės vėliava

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje  mokosi daug draugiškų aplinkai moksleivių, kurie, drauge su chemijos-biologijos mokytoja Ilona Prajariene, įgyvendina įvairius ekologinius,  gamtamokslinius projektus, taip pat kiekvienais metais švenčiame  Pasaulinę Žemės dieną.

Pagal mokytojos Aušros Brusokienės  literatūrinės kompozicijos scenarijų,  gimnazijoje svečiavosi Juodoji tetulė. Žiūrovai susižavėję žiūrėjo III klasės gimnazistų   pasakos apie Juodąją tetulę inscenizaciją.

Šiemet  pasinaudojau  aplinkos apsaugos ministerijos iniciatyva pasikviesti aplinkos apsaugos specialistus paskaityti paskaitas moksleiviams. Švietėjišką misiją mūsų gimnazijoje atliko Marijampolės RAAD Marijampolės agentūros  vyr. specialistas Saulius Navikas ir Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vyr. specialistė Lina Balsevičienė. Pranešėjai priminė, kad saugoti aplinką-visų pareiga ir rūpestis, taip pat supažindino su Marijampolės RAAD pagrindiniais uždaviniais ir atliekamomis funkcijomis. Moksleiviai įdėmiai klausė, nes išgirdo ir pamatė mūsų seniūnijos gyventojų netinkamo elgesio pavyzdžius, taip pat kaip atrodo kilpos miške, žeberklas, tinklas, užmaskuota filmavimo kamera ir kt.

Mūsų gimnazija įsijungė į socialinį projektą „Apkabinkime Žemę‘ ir,  drauge su  458 Lietuvos ugdymo įstaigomis, šoko Žemės šokį, kuris apjungia bendraminčius, formuoja  kolektyviškumo įgūdžius,  skatintina bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, kolektyvų Lietuvoje ir užsienyje, skatina atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas bei ieškoti bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų.

Pasaulinei vandens dienai (kovo 22 d.) paminėti vyko akcija „Vaišinamės vandeniu“. Sveikatos priežiūros specialistė R.Bacevičienė su 7 klasės moksleivėmis visus  kvietė paragauti vandens, pagardinto citrina, bei sulos.

Labai džiaugiamės, kad Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis  Mažeika padovanojo Žemės vėliavą, kurią mums perdavė  patarėjai Viktorija Kriščiūnienė ir Kęstas Spūdys. Kiekvienais metais Žemės vėliava plevėsuos visą Žemės mėnesį prie gimnazijos primindama, kad atėjo pavasaris ir metas darbuotis Žemelės labui.

Chemijos-biologijos mokytoja Ilona Prajarienė,

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Nuotraukos  Rimutės Brusokaitės

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X