In memoriam PIJUS URBONAS

Marijampolės sporto bendruomenė neteko šviesaus atminimo žmogaus Pijaus Urbono (gim. 1933-04-07).

Eidamas 88-uosius metus mirė ilgametis Marijampolės sporto mokyklos baseino direktorius, sporto treneris, sporto entuziastas Pijus Urbonas (19332021 m.).

 

In memoriam PIJUS URBONAS

2021-01-12

P. Urbonas (g. 1933 m.) kilęs iš kaimo netoli Gudelių (Marijampolės sav.), Gudeliuose baigė progimnazijos septynias klases, o vidurinę – Simne. Studijuodamas kūno kultūros institute (KKI) daugiausiai dėmesio skyrė keturioms sporto šakoms: lengvajai atletikai, gimnastikai, krepšiniui ir plaukimui. Jaunasis specialistas kūno kultūros mokytoju dirbo Kaune, Simne, kol, mamos paragintas, grįžo į gimtąsias vietas – tapo Gudelių vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoju trejiems metams. Po to dvejus metus buvo Skardupių aštuonmetės mokyklos direktoriumi, aštuonerius metus direktoriavo Mockavos aštuonmetėje mokykloje, o 1974 m. pradėjo eiti Marijampolės sporto mokyklos baseino direktoriaus pareigas. Šiose pareigose Pijus Urbonas išdirbo 40 metų.

P. Urbonas, nuo pat jaunystės aktyviai sportavęs (turėjo II sportinį atskyrį lengvosios atletikos, gimnastikos, plaukimo bei krepšinio srityse, buvo besiekiąs ir pirmojo), vis dėlto daugiau pasiekė kaip treneris (štai kad ir jo ugdytinė Eglė Švedaitė – Lietuvos plaukimo rinktinės narė, o kur kiti trenerio parengti stiprūs plaukikai, garsinę ne vien Marijampolės vardą). Visi aukšti rezultatai – nuolatinio kruopštaus darbo vaisiai.

Nuo 2000 metų P. Urbonas buvo ir Marijampolės kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvo „Sidabra“ narys. Polinkis šokiui ir muzikai šiame žmoguje buvo ryškus nuo pat vaikystės. Šoko mokydamasis mokykloje, vėliau – ir institute, dirbdamas Gudeliuose, buvo aktyvus kultūros renginių organizatorius, net dramos būreliui vadovavo.

 

Marijampolės sporto centro informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Vaida sako

    Ilsekis ramybeje

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE