Istorinė pergalė Čempionų lygoje „Sūduvai“ garantavo rekordinę piniginę premiją iš UEFA

Istorinę pergalę debiutiniame savo sezone UEFA Čempionų lygos atrankoje pasiekusi Marijampolės „Sūduva“ ne tik žengė arčiau Europos turnyrų grupių etapo, bet ir gerokai pasipildys savo kišenes.

 

Pagal šiam sezonui UEFA numatytą išmokų sistemą, marijampoliečiai vien už dalyvavimą turnyre gaus 280 tūkst. eurų, o po pergalės prieš Nikosijos APOEL ekipą į savo sąskaitą įsidės dar 380 tūkst. Be to, net ir pralaimėję kitame etape, kuriame jiems teks kautis su Belgrado „Crvena zvezda“ ekipa, sūduviečiai savo žygio Europoje nebaigtų ir persikeltų į Europos lygos atrankos turnyrą, kuriame jų taip pat lauktų premijos.

Į trečiąjį etapą perkelta „Sūduva“ vien už dalyvavimą antrajame pagal rangą žemyno turnyre gautų dar 280 tūkst. eurų, tad iš viso Lietuvos čempionai po vienos pergalės jau yra užsitikrinę kone septynženklę sumą – 940 tūkst. eurų.

Jei kiekvieno etapo įveikimas Čempionų lygos ar Europos lygos atrankose klubams atneša solidžius, bet ne pačius didžiausius pinigus – po maždaug pusę milijono eurų, tai sėkmingas pasirodymas atrankoje ir patekimas į grupių etapą mažiau turtingoms ekipoms gali tapti įspūdingu pasiekimu.

Tokiu atveju atsiveria galimybė ne tik dalyvauti aukščiausio lygio varžybose ir sužaisti bent šešerias rungtynes su itin pajėgaus kalibro komandomis, bet ir įspūdingai pasipildyti savo kišenes – už patekimą į Čempionų lygos grupių etapą komandos gauna po beveik 16 mln. eurų, o už žaidimą Europos lygoje – po beveik 3 mln. Solidžias sumas ekipos gautų ir už sėkmingus pasirodymus grupėse – už pergales gaunama atitinkamai po 2,7 mln. ir 570 tūkst. eurų, o už lygiąsias – po 900 ir 190 tūkst.

„Sūduva“ pirmajame atrankos etape bendru rezultatu 3:2 nugalėjo kartais Čempionų lygos grupių etapo pastaraisiais sezonais žaidusią ir prieš šešerius metus net į šio turnyro ketvirtfinalį patekusią APOEL ekipą ir jau kitą savaitę pradės kovas su pernai į Europos lygos atkrintamąsias patekusia „Crvena zvezda“.

Įdomu tai, kad perėję vos vieną etapą marijampoliečiai savo sąskaitą jau papildys didesne suma negu pernai už tris sėkmingai susiklosčiusius Europos lygos atrankos etapus, kai jie komandai atnešė 895 tūkst. eurų premiją. Būtent ši suma iki šiol buvo didžiausia, kurią Lietuvos čempionams yra pavykę gauti dalyvaujant Europos turnyrų atrankose.

FK “Sūduva”/alfa.lt

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas