Istorinis ir auksinis FK „Sūduvos“ sezonas: sekmadienį bus padėtas galutinis taškas

Gabrielius POVILAITIS

Marijampolės „Sūduva“ – šiuo metu geriausias Lietuvos futbolo klubas. Teiginys, prieš kurį argumentų surasti būtų tikrai sudėtinga. Be jokios abejonės „Sūduva“ žaidžia istorinį sezoną, kurį turi vainikuoti auksas.

Žygio pradžia marijampoliečiams nebuvo rožėmis klota. Pirmuose A lygos turuose, nepavykus įvykdyti išsikeltų uždavinių, teko prarasti svarbius taškus. Nepriekaištingą žaidimą demonstruojantis Vilniaus „Žalgiris“ turnyrinėje lentelėje su kiekvienomis rungtynėmis atsiplėšdavo vis labiau, bet tai nepakišo kojos „Sūduvai“ toliau kovoti dėl čempionų vardo. Kovingumas, charakteris ir neblėstantis pergalių skonio troškimas padėjo „Sūduvos“ ekipai atsitiesti.

Kaip feniksas iš pelenų Marijampolės „Sūduva“ pakilo Europos taurės kvalifikacinėse varžybose. Nors ir burtai, atrodė, nepalankūs marijampoliečiams, tačiau Suvalkijos sostinės komanda pradėjo ir tęsė savo pergalingą kelią tarptautinio lygio varžybose. Buvo įveiktos tokio pajėgumo komandos kaip Soligorsko „Šachtior“, FK „Liepaja“ ir galiausiai legendinis Šveicarijos futbolo klubas FC „Sion“. Deja, pergalingą žygį atkrintamųjų varžybų ture nutraukė Razgrado „Ludogorec“ . Nepaisant to, europiniu mastu buvo nuveikta tikrai daug. „Sūduva“ įgavo milžinišką pasitikėjimą savo jėgomis, subrendo ir kaip komanda, tapdama vienu kumščiu. Taipogi, Marijampolės klubas už nuopelnus gavo finansinių injekcijų bonusą, kuris padėjo dar labiau sustiprinti komandą bei užpildyti spragas sudėtyje.

Kovingai sezone užbaigus „Senojo žemyno“ taurės etapą, „Sūduva“ maksimaliai susikoncentravo ties A lygos rungtynėmis. Šiuo metu Lietuvos pirmenybėse „Sūduva“ turi 8 pergales iš eilės. Per pastarąsias 3 rungtynes „Sūduva“ savo oponentams paeiliui mušdavo po 5 įvarčius. Nugalėtojų mentalitetas padėjo FK „Sūduvai“ pasiekti tą tašką, kuriame ji yra dabar. Marijampoliečiai alsuoja į nugarą Vilniaus „Žalgiriui“, turnyrinėje lentelėje atsilikdami vos per 2 taškus. Pergalės atveju „Sūduva“ išsiveržtų į pirmąją vietą.

„Po Europos taurių varžybų paprastai komandos patiria arba pakilimą, arba nuosmukį. „Sūduva“ šiuo metu pakilime, nes Europos lygoje pasiekė daug, tai buvo finansiškai pelningas pasirodymas. Be to, komandoje yra didelė rotacija. „Žalgiris“ žaidžia vienu aiškiai išreikštu puolėju Darvydu Šernu. O „Sūduvoje“ dabar yra 4-5 puolėjai. Treneris turi iš ko rinktis ir konkurencija skatina stengtis. Žaidėjai motyvuoti siekti pergalių, gal tai ir klubo prezidento nuopelnas. Manau, kad marijampoliečiams didelį postūmį suteikė Semiras Kerla. Tai aukšto lygio žaidėjas. Ir, žinoma, nepamirškime standartinių padėčių. Kai tik „Sūduva“ kelia „standartą“ – varžovams tai didžiausias pavojus.“ – mūsiškių pliusus įvardijo legendinis buvęs komandos treneris A. Gabrys.

Vienas iš svarbiausių „Sūduvos“ pranašumų bus žaidimas ant natūralios vejos, kadangi vilniečiai yra pratę žaisti ant dirbtinės žolės dangos. Nors „Žalgiris“ atrodo stipresnis „popieriuje“, tačiau pastarosios rungtynės nėra pačios sėkmingiausios sostinės komandai. Be jokios abejonės, „Sūduva“ taipogi turi psichologinį pranašumą.

„Ruošimės, analizuosime varžovus. Kausimės, juo labiau, kad žaisime savo žiūrovų akivaizdoje. Jie mus palaiko, važinėja su mumis po visą šalį, didžiulis ačiū jiems už tai. Todėl ir komanda aikštėje atiduoda 120 proc. jėgų.“ – akcentavo didelį komandos sirgalių indėlį į pergales vyr. komandos treneris V. Čeburinas. Tiesa ta, jog kiekvienai komandai žaidimas namų arenoje yra didelis pranašumas, tad visi Marijampolės miesto gyventojai skatinami atvykti ir palaikyti savo miesto komandą, bei tapti pergalės kalviu.

Lemiamas Marijampolės „Sūduvos“ – Vilniaus „Žalgirio“ mūšis įvyks spalio 22-ąją 14 val. Marijampolėje, „Arvi“ futbolo arenoje.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X