Jaunieji tyrėjai mokslo ir technologijų inovacijų konkurse Kinijoje apdovanoti trečiąja vieta Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/jaunieji-tyrejai-mokslo-ir-technologiju-inovaciju-konkurse-kinijoje-apdovanoti-treciaja-vieta/

Kinijos mokslo ir technologijų inovacijų konkurse paaugliams (angl. China Adolescents Science and Technology Innovation Contest – CASTIC), šiemet vykusiame Makao, Lietuvai atstovavę mokiniai įvertinti trečiosios vietos apdovanojimu. Lietuva konkursui pateikė du projektus – abu jie tarp laimėtojų.

Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokiniai Gabrielė Šimoliūnaitė ir Bronius Plačiukas apdovanoti už aplinkos apsaugos tyrimų srities darbą „Kitokios žaliavos popieriaus gamybai paieška“. „Norėdami išsaugoti medžius tyrėme įvairius žolinius augalus, nustatėme popieriaus masės dalį juose, ištyrę, kuris augalas gali pakeisti medžius ir būti naudojamas popieriaus pramonėje, nustatėme mūsų pagaminto popieriaus mechanines savybes: stiprumą, atsparumą lankstymui ir rašymo galimybes. Gautus rezultatus lyginome su komercinio popieriaus savybėmis. Kinijoje pristatėme popierių, pagamintą iš plačialapio švendro (Typha latifolia) burbuolių“, – darbo idėją aptarė jo autoriai.

„Kinijoje pristačiau chemijos srities darbą „Dirvinė karpažolė – ekologiška priemonė medienos apsaugai“. Atlikdamas tyrimą įsitikinau, kad šio dažnai Lietuvoje aptinkamo augalo ekstraktai gali būti naudojami medienai impregnuoti ir apsaugoti nuo ją ardančių mikrogrybų. Tai ekologiškas, žmogui ir aplinkai nekenksmingas būdas apsaugoti medžiagas“, – apie savo mokslinį projektą kalbėjo kitas CASTIC laimėtojas Tautvydas Ribinskas iš Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos, pridurdamas, kad konkursas jam suteikė neeilinę progą susipažinti su jaunaisiais mokslininkais iš įvairių pasaulio kampelių, sužinoti, su kokiais sunkumais jie susiduria, pasidalyti, pasisemti abipusės patirties, išgyventi neužmirštamų emocijų.

„Prisimenant savaitę, praleistą Kinijoje, negaliu nesišypsoti. Buvo be galo įdomu, įgyta patirtis padėjo tobulėti, pagerinau bendravimo įgūdžius, anglų kalbos žinias, o ką jau bekalbėti apie išaugusį draugų ratą, su kuriais bendravimas tęsiasi ir, tikiuosi, nenutrūks ateityje“, – įspūdžiais apie konkursą tolimojoje Kinijoje dalijosi Gabrielė Šimoliūnaitė.

Lietuvos mokiniai varžėsi su jaunaisiais mokslininkais iš 50 pasaulio šalių ir regionų, šiemet į konkursą atvyko apie 900 dalyvių. CASTIC – didžiausias konkursas Azijos šalyse, jame atsispindi mokslo ir technologijų naujovės, pasaulinės STEAM ugdymo tendencijos.

Lietuvos mokinių dalyvavimą konkurse organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Dalyviai atrenkami iš ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo prizininkų.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE