Jaunimas Marijampolę papuošė dar vienu piešiniu ant sienos

Marijampolės moksleivių kūrybos centro skyriaus Atviro jaunimo centro jaunimas ant R. Juknevičiaus g. 26-ojo namo sienos  nupiešė didžiulį piešinį.

Piešinys atsirado įgyvendinant Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Bendr(AUK)!“ veiklą ir organizuojant praktinius užsiėmimus „Gatvės meno atlikimo metodika“, kurių metu jaunuoliai galėjo parodyti savo meninius gebėjimus piešdami ant sienos.

Atviro jaunimo centro jaunimui vykdant projektą talkino Moksleivių kūrybos centro būrelių vadovės Ernesta Boželytė-Liobienė ir Jūratė Lingienė, kurios nuo pat idėjos generavimo iki jos realizavimo nuoširdžiai dirbo kartu su jaunimo komanda. Projekto metu buvo siekiama įgyvendinti idėją, kuri ir atsispindi piešinyje: vaikas – tai žmogus, kuris tarsi pasilypėjęs virš kasdienybės gyvenimo, miesto dulkių laiko savo svajonę, laiko ir nepaleidžia, stebi, kaip vėjas išlaisvina jo kūrybiškumą, nes tik kūrybiškai žvelgdamas į pasaulį gali pakilti virš gyvenimo realybės, kasdienybės, buities ir siekti savo svajonių. Prie šios gražios idėjos – piešinio sukūrimo prisidėjo daug menui jaunų žmonių.

„Džiaugiuosi šaunia Marijampolės atviro jaunimo centro komandos iniciatyva papuošti vieno iš Degučių mikrorajono namo sienas išraiškingu piešiniu. Gatvės menas yra vienas iš išskirtinių Marijampolės bruožų, o tokios kaip ši, vietinės, idėjos papildo išskirtinę ir akį traukiančią spalvingą miesto gatvės piešinių galeriją,“ – sukurtu nauju gatvės meno kūriniu džiaugiasi savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Ruošiantis vykdyti projektą jaunimui buvo organizuota diskusija „Vizualaus  gatvės meno pavyzdžiai ir išraiškos“, kurią vedė marijampolietė menininkė Ieva Olimpija Voroneckaitė, „Veidasienės“ idėjos ir ne vieno piešinio ant sienos Marijampolėje bei kituose miestuose autorė. Menininkė supažindino jaunimą su vizualaus gatvės meno raiškos būdais Lietuvoje bei pasaulyje,  aptarė būsimo piešinio idėją ir padėjo  pasirengti tapybos ant sienų sumanymo įgyvendinimui.

Šį gražų meninės saviraiškos sumanymą palaikė ir R. Juknevičiaus g. 26 namo gyventojai ir UAB Marijampolės butų ūkis, kurie sutiko ir leido papuošti sienas  piešiniu, bei projekto  rėmėjai – Marijampolės savivaldybės administracija, prisidėjusi prie projekto finansavimo bei įmonė RAMIRENT, parūpinusi reikalingą įrangą.

Marijampolė pasipuošė dar vienu piešiniu, kurį savo jėgomis nupiešė jaunimas, o Marijampolės moksleivių kūrybos centro projekto „Bendr(AUK!)“ vadovė Karolina Dzingaitė džiaugiasi, kad pavyko  sėkmingai įgyvendinti veiklas, kurios padėjo atsiskleisti dalyvių  saviraiškai, ir  sukurti piešinį, kuris džiugins be tik namo,  bet ir miesto gyventojus bei svečius.

piešinys ant sienos Marijampolė
Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Projekto  organizatorių nuotraukos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE