Jungėnuose – Valstybės diena laužo šviesoje

Vakar, liepos 6-ąją visoje Lietuvoje buvo minima Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena, kurios pagrindiniu akcentu tampa visame Pasaulyje 21-ą valandą giedamas Lietuvos valstybės himnas. 

Pirmą kartą ši tradicija nuvilnijo 2009-aisiais ir tapo neatskiriama Mindauginių dienos dalimi nuo didžiausių Pasaulio ar Lietuvos miestų ir miestelių iki nedidelių kaimiškų vietovių.

Kalvarijos savivaldybėje esantys Jungėnai, kurie yra viena didžiausių gyvenviečių savivaldybėje, šią dieną paminėti susirinko prie Jungėnų kultūros namų, kuriuose įsikūrusi ir vietos bendruomenė.

Prieš pat 21-ą val. čia jau buvo nedidelė, tačiau patriotiškai nusiteikusi bene 20 žmonių grupelė.

Renginio vedėjams Gitanai Zavistauskaitei-Maskelei ir Valdui Mensevičiui pakvietus, visi šventės dalyviai patraukė link prie kultūros namų esančio laužo.

Jį uždegus, nuskambėjo sveikinimo žodžiai susirinkusiems, tarti gražūs žodžiai Tėvynei, o 21-ą valandą, kukliai, bet išdidžiai sugiedota Vinco Kudirkos Tautiška giesmė.

Po himno, gyventojai neskubėjo skirstytis namo, nes tai viena iš pirmųjų galimybių po ilgo karantino pasimatyti su savo bendruomenės gyventojais, pasikalbėti apie aktualijas, sklindant maloniai šilumui šalia simbolinio laužo.

 

Sūduvos gidas logotipas

Jurgis Švedas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE