K. Agentas: verslas – ne tik pajamų šaltinis, bet ir įrankis siekti aukštesnių tikslų

Gruodžio 15 d.įmonės „Mantinga“ valdybos pirmininkui KlemencuiAgentui suteiktas Marijampolės garbės piliečio vardas.

Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių kompanijos vadovas pagerbtasuž svarų indėlį kuriant Marijampolės savivaldybės gyventojų ekonominę, socialinę, kultūrinę ir dvasinę gerovę.

Besikeičiantis požiūris į verslą

Nuo 2000-ųjų Marijampolės garbės piliečio vardas teikiamas iškiliausiems ir labiausiai miestui nusipelniusiems žmonėms,dažniausiai – kultūros atstovams, politikams. Marijampolės garbės piliečio vardas anksčiau suteiktas vyskupui Juozui Jonui Žemaičiui, operos solistei Violeta Urmanavičiūtei-Urmanai, Marijampolės savivaldybės merui Vidmantui Braziui. K. Agentas džiaugiasi, kad šįkart atkreiptas dėmesys į verslo sektorių, kuris suteikia galimybes prisidėti prie aukštesnių tikslų.

„Tai, kad man, verslo žmogui suteiktas garbės piliečio vardas, yra didelis įvertinimas, besikeičiančio požiūrio į verslą pavyzdys. Daug kasgalvoja, kad verslininkai žiūri tik savanaudiškų tikslų, neatsižvelgdami į dvasinius, kultūrinius, socialinius žmonių poreikius, tačiaukiekvienas verslas kuria pridėtinę vertę. Marijampolėje yra daug gerų, sąžiningų, darbščių, inovacijas kuriančių verslininkų, kurie žvelgia ne tik į savo įmonės vidinę virtuvę, bet ir visapusiškai prisideda prie Marijampolės miesto gerovės, todėlnusipelnodidžiausios miestelėnų pagarbos“, – sakė K. Agentas, tapęs 15-uoju miesto garbės piliečiu.

Dalintis tuo, ką turi

Marijampolės miesto kultūra, sporto, aktyvaus laisvalaikio skatinimas „Mantingos“ valdybos pirmininkui  visuometbuvo prioritetas. Verslininko iniciatyva 2004 metais įkurtas krepšinio klubas „Sūduva-Mantinga“, o 2007-aisiais įsteigtas labdaros ir paramos fondas, kurio tikslas – padėti Marijampolės apskrities socialiai remtiniems asmenims, teikti paramą švietimo, socialinėms įstaigoms, ištiesti pagalbos ranką vargstantiems, remti kultūros bei sporto renginius. K. Agento darbai, prisidedantys prie miesto gerovės kūrimo,pastebėti ir įvertinti ne pirmą kartą. 2011 m. jam buvo įteiktas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis, o2013 m. už nuopelnus Marijampolei ir Sūduvai – Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinas.

„Verslas – tai ne tik pajamų šaltinis, bet ir įrankis, kurį turint savo rankose galima siekti aukštesnių tikslų. Marijampolė – savas miestas, vien tai mane įpareigoja stengtis, kurti ir dalintis tuo, ką turiu, kad mano kraštiečiai gyventų geriau. Didžiausia laimė, kai žmonės dėl kurių stengiesi tai pastebi, vertina ir džiaugiasi“, – sakė K. Agentas. Simboliška, kad ateinantys metai bus pažymėti net trimis šventėmis – Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį, Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine, o didžiausia šaldytų gaminių įmonė regione UAB „Mantinga“ švęs dvidešimties metų sukaktį.

„Mantinga“ valdybos pirmininkasK. Agentas įsitikinęs, kad jau netrukusMarijampolė pasikeis, čia bus sukurta pakankamai darbo vietų, į miestą pradės grįžti žmonės, atsiras didesnis pasitikėjimas. Netolimoje ateityje mieste ketinama pastatyti daugiafunkcinę sporto ir pramogų areną, įgyvendinti„Via Baltica“ projektą, kad miestas taptų patrauklesniu turistams, pagerėtų susisiekimas tarp didžiųjų miestų, būtų sustiprintas tranzitinio miesto įvaizdis.

UAB “Mantinga informacija”

Nuotrauka: Ričardo Pasiliausko, „Suvalkietis”

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.