Kalbos dienos buvo turtingos renginių

Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios visoje Lietuvoje vyko Kalbos dienos. Gausus renginių šis laikotarpis buvo ir Vilkaviškio rajone – Kalbos dienų proga nemaža popiečių, susitikimų, konkursų ir kitų puikių renginių surengė bibliotekos, mokyklos, kitos įstaigos.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyr. kalbos specialistė Ilona Vitkauskaitė šiuo laikotarpiu lankė įvairias įstaigas, vedė seminarus Savivaldybės, švietimo įstaigų, seniūnijų darbuotojams, suorganizavo akciją „Savaitė be kalbos klaidų“. Ši akcija vyko kovo 4–8 dienomis. Jos metu Savivaldybės darbuotojai buvo skatinami atkreipti dėmesį į rengiamųjų dokumentų kokybę ir nedaryti kalbos klaidų.

Penktadienį, kovo 8 dieną, Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko net du Kalbos dienų renginiai. 11 val. vyko Nacionalinio diktanto konkursas, kurį Vilkaviškio rajono savivaldybėje rašė tik 4 žmonės – iš jų dvi – Savivaldybės administracijos skyrių vedėjos: Lina Stepšienė ir Vilija Tautvydienė. Taip pat savo jėgas išbandė Vida Kudirkienė ir Valdas Tautvydas.  Po pietų įvyko baigiamasis Kalbos dienų renginys – akcijos „Savaitė be kalbos klaidų“ apdovanojimai. Buvo apdovanotas ne tik akcijos „Savaitė be kalbos klaidų“ nugalėtojas, kuriuo tapo Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjas Simas Šlekys, bet ir išrinkti 2018 metų raštingiausieji – visus 2018 metus raštų kokybė buvo stebima ir fiksuojama, kas daro mažiausiai kalbos klaidų, kas labiausiai domisi kalbos klausimais, kas daro pažangą ir kt. 2018 metų raštingiausia Savivaldybės darbuotoja paskelbta Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Agnė Kieliūtė. Raštingiausiu skyriumi tapo Finansų ir biudžeto skyrius. Didžiausią pažangą raštų kokybės atžvilgiu per 2018 metus padarė Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyrius. Labiausiai kalbos klausimais besidominčiu darbuotoju paskelbtas šio skyriaus vyr. specialistas Algimantas Simanynas. Už lituanistų „globą“ ir gimtojo žodžio puoselėjimą padėkota Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistei Ritai Vaščėgienei.

Džiugu, kad renginiuose sudalyvavo gražus būrys žmonių, kuriems ne tik brangi gimtoji kalba, bet ir svarbu, kad kalbėtume ir rašytume taisyklingai.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas