Kalvarijiečiai į Punską žygiavo šeštą kartą

Liepos 6 dieną, minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Kalvarijos gyventojai susiruošė į šeštą jau tradicija tapusį tarptautinį žygį, kurio kryptis – Punskas, svarbus lietuvių kultūros centras Lenkijoje. Žygį organizavo Lietuvos šaulių  sąjungos Kalvarijos 401-osios kuopos vadas Mindaugas Lietuvininkas.

„Kiekvieno žygio metu stengiamės padaryti ką nors kitaip. Tik nelabai yra iš ko rinktis, nes nei Punsko, nei Kalvarijos iš vietos nepastumsi ir nepatrauksi, o trasa norime, kad išliktų ta pati Kalvarija – Sangrūda – Punskas. Žinoma, turime kokius 5 variantus pakeisti maršrutą, bet tai nedideli, kosmetiniai pakeitimai. Kaip ir buvo tikėtasi, šis žygis sulaukė mažiausio susidomėjimo. Savaitgalis, o ir Vilniuje vykstanti Lietuvos šimtmečiui pažymėti Dainų šventė “atėmė” iš mūsų daug žmonių“, – kalbėjo žygio vienas iš žygio organizatorių Mindaugas Lietuvininkas.

Žygio metu yra numatyti penki punktai, kuriuose kiekvienas dalyvis turi atsižymėti. Visuose punktuose žygiuojančiųjų laukia trumpa istorijos pamoka, galimybė apžiūrėti paminklus. Pirmasis punktas yra Molotovo linijos bunkeris, antrasis – Partizanų žūties vieta, trečią kartą dalyviai turėjo sustoti Sangrūdoje, kurioje laukė naujovė, protmūšis, kurio metu visi žygio dalyviai susiskirstė į penkias komandas. Daugiausiai susidomėjimo sulaukė paskutinė viktorinos užduotis, kurioje komandos turėjo sudainuoti dainą apie bet kokį0 medį. Ketvirtasis punktas, kuriame turėjo atsižymėti visi dalyviai, buvo Lietuvos ir Lenkijos siena. Penktasis punktas – pats Punskas, kuriame visi dalyviai bendravo su šio krašto gyventojais ir su nekantrumu laukė finalo – Lietuvos himno giedojimo.

Per šešerius metus šis žygis Kalvarijoje tapo tradicija. Nesvarbu ar penktadienis, ar trečiadienis, ar bet kuri kita savaitės diena, į Punską visi susidomėję keliauja būtent liepos 6 dieną. Renginio organizatorius teigia, kad dalyvių skaičius išlieka gana stabilus, vienais metai kiek daugiau, kitais kiek mažiau. Jaunesniems dalyviams tai yra kaip pramoga, pamatyti kažką naują, o vyresni visada eina vedami idėjos.

Žygis į Punską Kalvarijoje organizuojamas kiekvienais metais liepos 6 dieną. Šiais metais dalyviai žygiavo jau šeštą kartą.

Jovita Gudelevičiūtė 

Nuotraukos autorius Mindaugas Lietuvininkas

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas