Kalvarijoje ir vėl užaugo rekordinio didumo arbūzas…

Pernai Kalvarijos gyventoja, gėlininkė ir sodininkė, Daiva Macijauskaitė savo sklype pasodintoje arbūzų „plantacijoje“ išaugino 15 kilogramų 450 gramų svėrusį milžiną, kurio apimtis buvo 111 centimetrų per „bambagyslę“ bei 88 centimetrai per „juosmenį“. Jis pretendavo į visų laikų Lietuvoje užaugintų arbūzų didumo rekordą. 

Bet pasirodo, jog tai ne riba. Šiais metais tame pačiame lauke Daiva sugebėjo išauginti dar didesnį, svėrusį net 17 kilogramų ir 100 gramų lietuvišką arbūzą, nors ši vasara, kaip teigia žemdirbiai, deja, nebuvo labai jiems palanki, tad grūdinių kultūrų, taip pat bulvių derlius užaugo tik šiaip sau.

Beje, šių metų Daivos daržo derliaus arbūzas  – milžinas savo parametrais šiek tiek nusileido pernykščiam, kadangi pastarojo kiek kitokia forma: per „bambagyslę“ jo apimtis buvo 130 centimetrų, o per „juosmenį“ 79 centimetrai. Arbūzu rekordininku jau susidomėjo Lietuvos rekordų fiksavimo agentūros „Faktum“ atstovai, tad ruošiami visi reikalingi dokumentai bei filmuota medžiaga patvirtinanti šį faktą.

„Mano arbūzų lauke šiais metais užaugo ir daugiau didelių arbūzų svėrusių ir 14, ir 15 kilogramų, o 10 kilogramų svėrusių buvo daug. Kadangi pavasaris buvo šaltas bei vėlyvas, tad atsodinti arbūzus teko net tris kartus, nes jie nušaldavo. Visi auginti arbūzai yra pernykščio arbūzo – rekordininko „vaikai“, mat išauginti iš jo sėklų. Tą patį ketinu daryti ir sekančiais metais – iš šių metų derliaus didžiausio arbūzo sėklų bandysiu išauginti dar didesnę „uogą“. Eksperimentuoju taip sakant… 

,,Kokių nors ypatingų priemonių ar chemijos nenaudojau, tik sausrai užklupus du kartus teko palaistyti, o visa kita padarė gamta motinėlė. Mano „uoga“, tikėtina, būtų užaugusi dar didesnė, bet nepalankūs rugpjūčio orai padarė blogą darbą, staiga jiems atvėsus nudžiūvo virkščiai, nudžiūvo ir lapai, kurie maitina vaisių, tad augimas jei nesustojo, tai labai sulėtėjo“, – pastebėjo gėlininkė ir sodininkė Daiva Macijauskaitė.

Galerijoje – autoriaus nuotraukos

Sūduvos gidas logotipas

Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE