Kalvarijoje socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“ 2019

Gruodžio 3-oji – Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgalių žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-iąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga gruodžio 3 dieną 13 val. kviečiame rinktis visus, kurie neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčiųjų, prie Kalvarijos gimnazijos stadiono tam, kad kartu sukurtume „gyvą” simbolį „Neįgalusis”.

Socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!!!” tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Šia akcija kviečiame visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja, ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

KAM TO REIKIA? 

Kai kiekvieną dieną vyksta kova su turima negalia, kai nuolatos tenka kovoti dėl savo teisių, kovoti su kasdieniais rūpesčiais, rutina, neteisybe, tolerancijos stoka neįgaliųjų, jų artimųjų, globėjų atžvilgiu, norisi būti pilnaverčiu visuomenės nariu, bet negali juo tapti, švietimo sistema, darbo rinka, tampa neįveikiama kliūtimi – visa tai skaudina ne tik pačius neįgaliuosius, bet ir jų artimuosius, globėjus.

Vos ne kiekvieną dieną tenka susidurti su žmonių (žmonių, neturinčių negalios) neigiamu požiūriu į negalios „apdovanotus” asmenis. Ar neįgalieji ir jų artimieji, globėjai ne žmonės? Jie taip pat nori mokytis, dirbti, kurti šeimas, tobulėti – nori tiesiog GYVENTI, o ne EGZISTUOTI.

Nei vienas neįgalusis nepasirinko būti neįgaliu, nei vienas neįgalusis nėra kaltas dėl savo negalios, tačiau ne visi žmonės tai supranta, deja…

Šia akcija siekiama, kad pasaulyje išnyktų sienos tarp negalią turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės, kad artimiesiems, auginantiems ypatingus žmones, neplyštų iš skausmo širdis, kai mato, kaip jų brangūs žmonės kenčia. Visa širdimi norisi, kad šie žmonės nesigėdytų savęs, savo negalios, nekiltų klausimų: kodėl aš esu neįgalus​? Kodėl aš esu kitoks nei kiti ir manęs nepriima?

Siekiama, kad šie ypatingi žmonės neužsidarytų lyg kokie nusikaltėliai, juk negalia nėra nusikaltimas.

SVAJONĖ – LIETUVOJE IR EUROPOJE GERA GYVENTI VISIEMS. 

Akcijos tikslai:

 • Mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių Lietuvoje ir Europoje.
 • Didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje ir Europoje.
 • Skatinti toleranciją neįgaliųjų, jų artimųjų, globėjų atžvilgiu.
 • Ugdyti, formuoti objektyvią visuomenės nuomonę apie neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.
 • Skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
 • Vykdyti bendradarbiavimą tarp įvairių bendruomenės atstovų.
 • Inicijuoti akcijos tęstinumą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Akcijos uždaviniai:

 • Sukurti „gyvą” ženklą „Neįgalusis” skirtingų miestų, miestelių, įstaigų, organizacijų viešose vietose Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga.
 • Mokyti tolerancijos, pilietiškumo tarp įvairių bendruomenės atstovų, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
 • Suorganizuoti renginį akcijos pristatymui.
 • Inicijuoti akcijos tęstinumą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 

Kalvarijos savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE