Kalvarijoje vaiko gerovės srityje dirbančių specialistų rūpestis – per mažai šeimų gauna koordinuotai teikiamas paslaugas

Kalvarijoje susirinkę vaiko gerovės srityje dirbantys specialistai aptarė susirūpinimą keliantį klausimą: kodėl koordinuotai teikiamos paslaugos buvo  tik vienai šeimai?

Pasak susitikime dalyvavusios tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Rūtos Kučinskienės, poreikis tokioms paslaugoms gauti Kalvarijos savivaldybėje yra kur kas didesnis, negu rodo gautų prašymų joms skaičius.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistų tikslas užtikrinti savivaldybėje koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų vaikams ir jų tėvams teikimą, mažinti socialinę atskirtį, gerinti tėvystės įgūdžius ir didinti šeimos savarankiškumą.

Šie tikslai neatsiejami ir nuo vaiko teisių gynėjų, kurie užtikrina reagavimą į galimus vaiko teisių pažeidimus ir  greitą sprendimų priėmimą, darbo.

„Jeigu kokybiškai ir aktyviai bus teikiamos paslaugos šeimai, vaiko teisių pažeidimų mažės“, – įsitikinusi Erika Stankevičienė,  Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) Kalvarijoje patarėja.

Susirinkusieji sprendė, kokiais būdais vaiko teisių apsaugos specialistai galėtų prisidėti prie koordinuotų paslaugų šeimoms teikimo inicijavimo.

Šį klausimą būtina aptarti ir su atvejo vadybininkais, koordinuojančiais atvejo vadybos procesą, kurio metu, nustatomas kompleksinės pagalbos vaikui ir jo atstovams pagal įstatymą organizavimas ir teikimas, siekiant jiems padėti įveikti iškilusius socialinius sunkumus, kurių sėkmingas sprendimas sudarytų prielaidas išvengti galimų vaiko teisių pažeidimų ir sudarytų sąlygas savarankiškai užtikrinti vaiko teises ir teisėtus interesus.

Taigi, susitikime buvo nutarta inicijuoti bendrą pasitarimą su atvejo vadybininkais ir patikslinti koordinuotų paslaugų teikimo ir inicijavimo šeimoms Kalvarijos savivaldybėje principą.

Savo ruožtu, Marijampolės apskrities VTAS specialistai Kalvarijos savivaldybėje, vertindami grėsmės vaikui lygį ir pastebėję, kad šeimai reikalinga pagalba, bendradarbiaus ne tik su Kalvarijos socialinių paslaugų centru, bet ir su tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriumi.

„Kiekvienoje savivaldybėje šeimoms sudarytos galimybės gauti koordinuotai teikiamas paslaugas, tačiau Kalvarijos savivaldybėje šiemet šios paslaugos buvo teikiamos tik vienai šeimai. Esu tikra, kad yra daugiau šeimų, kurioms reikalingos šios paslaugos. Tam, kad kiekviena šeima, kuriai reikalinga pagalba, gautų koordinuotas paslaugas, būtinas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, nes šioje srityje reikalingas sisteminis darbas. Juk, bendras visų vaiko gerovės srityje dirbančių institucijų ir specialistų tikslas –  užtikrinti vaiko interesus“, –  kalbėjo E. Stankevičienė.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE