Kalvarijos gimnazijoje – savanorė iš svetur

Nuo vasario 1 d. Kalvarijos gimnazijoje savanorystės praktiką pradėjo devyniolikmetė Yaren Saltoğlu iš Turkijos. Į šią švietimo įstaigą mergina atvyko dalyvaudama Europos savanorių tarnybos vykdomame projekte „Pirmoji Europos savanorių tarnybos banga Marijampolės regione“ (Projekto numeris: 2016-3-LT02-KA105-005088), kurio tikslas populiarinti Europos savanorių tarnybos savanorystės principus Marijampolės regiono įstaigose, priimant Turkijos jaunuolius ilgalaikei, bendruomeninę naudą teikiančiai savanorystei.

Kalvarijos-gimnazijoje–savanorė-iš-sveturPasak pačios Yaren, ji pasirinko Lietuvą todėl, kad ši šalis jai pasirodė kitokia nei Turkija. Mergina pasakojo, kad jos šeima taip pat pozityviai žiūri į šį dukters sprendimą savanoriauti svetimoje šalyje ir Lietuvą įvardija kaip saugią šalį.

Nors Kalvarijos gimnazijoje Yaren yra dar palyginus trumpai, mergina su džiaugsmu taria išmoktus lietuviškus žodžius: „iki“, „labas“ ir, žinoma, „šalta“.

Kalvarijos gimnazijos direktorė Dijana Kavaliauskienė pasakojo, jog teikiant paraišką dalyvauti šiame projekte ir būti priimančiąja organizacija vienas iš tikslų buvo parodyti mokiniams, jog savanorystė yra naudinga bei įdomi veikla ir, priešingai, nei yra nusistovėjusi nuomonė, tai nėra baisu, tik reikia tam pasiryžti.

Kiti du jaunuoliai iš Turkijos atlieka savanorystės praktiką Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje.

Daugiau informacijos apie projektą – www.europa.eu

 

Projekto partneriai:

  • Viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“ (koordinuojančioji organizacija);
  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka (priimančioji organizacija);
  • Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija (priimančioji organizacija);
  • Kalvarijos gimnazija (priimančioji organizacija);
  • Natūralaus gyvenimo asociacija (siunčiančioji organizacija).

 

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal Erasmus+ programą.

 

 

 

 

 

 

Kalvarijos savivaldybės administracijos ryšiams su visuomene, žiniasklaida ir užsieniu

vyriausioji specialistė Aistė Lenkauskaitė

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X