Kalvarijos ligoninės darbuotojai sukilo: šventėms ant nosies – be algų jau du mėnesius

Kalvarijos ligoninėje – nekokios nuotaikos. Didžiausios metų šventės – ant nosies, o čia dirbantis personalas jau du mėnesius nėra gavęs algų. Ligoninėje dirba beveik 70 žmonių. Medikai ir kiti darbuotojai pasimetę – tokios prastos situacijos niekada nėra buvę, tačiau žmonės kantriai laukia – Kalvarijoje, kur nedarbo lygis vienas didžiausių Lietuvoje, turėti darbą yra kone stebuklas.

Ant bankroto ribos

Kalvarijos ligoninė atsidūrė ant bankroto ribos. Įstaiga šiuo metu skolinga ne tik darbuotojams – 70 tūkstančių eurų, bet ir už šildymą, medikamentus, kitas paslaugas. Bendra ligoninės skola – 200 tūkstančių eurų.

Du mėnesius ligoninei vadovaujantis direktorius sako, kad situacija įstaigoje – kritinė. Ligoninė per pastaruosius metus pinigų nebeužsidirba. Net 80 procentų Kalvarijos miesto ir apylinkių gyventojų važiuoja gydytis į kitas ligonines. Kalvarijai arčiausiai – Marijampolė. Atstumas maždaug 20 kilometrų. Maždaug tiek pat iki Lazdijų ligoninės.

Tiesa, kalvarijiečiai savo ligoninėje nesigydo ne dėl to, kad paslaugos prastos, o dėl to, kad paslaugų mažai. Ligoninėje tėra tik du skyriai – slaugos ir vidaus ligų. Pastarąjį įstaiga, Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu, turi dar sumažinti. Nors ir dabar čia tegali gydytis vos 15 žmonių.

Žmonės negali patikėti – jie pasmerkiami mirčiai?

Sumažinus lovų skaičių dar – gresia ligoninės uždarymas. Tada tektų naikinti ir polikliniką. Kalvarijiečiai negali patikėti: jie pasmerkiami mirčiai. Vidaus ligų skyrius esą yra reikalingas labiau pagyvenusiems žmonėms, kurie dešimtis kilometrų į kitas ligonines – neprivažinės.

Kalvarijos politikai sako tik dabar sužinoję, kad ligoninėje tokia prasta siktuacija. Tad biudžete skubiai teko išekoti pinigų, kad ligoninė nors kiek skolų padengtų.

Situacijoje, kai didžioji dauguma pacientų važiuoja gydytis kitur, ne savo teritorijoje, atsidūrė ir daugiau mažų šalies ligoninių. Pavyzdžiui, Kazlų Rūdoje, beveik 90 procentų vietos gyventojų nesigydo miestelyje stovinčioje ligoninėje. Sveikatos apsaugos ministras yra sakęs, kad uždaryti tokių ligoninių nereikia, tačiau kaip ir iš ko jas išlaikyti – kol kas sprendimo nėra.

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/937710/darbuotojai-sukilo-sventems-ant-nosies-be-algu-jau-du-menesius

Jums gali patikti
2 Komentarai
  1. Xxx sako

    Nenuostabu, kad nėra pinigų. Koks kolektyvas, tokia ir alga. Kas per specialistai ten yra. Šundaktariai slaugos skyriuje. Atbėgus prašyti pagalvos, kai springsta žmogus, slaugės sėdi prie televizoriaus ir kramto riešutus, numodamos ranka ir sakydamos “pakosės ir praeis”. Tai kur požiūris? Kur išsilavinimas? Kur pagalba? Kad ir menka, nuraminimo, stresinės situacijos pamažinimui? Kokio caro rūriko laikų mokymus baigėte? Su tokiu požiūriu, galiu pasakyti, kad net giliausio kaimo mokyklos nesate baigę. Šlykštu žiūrėti. Nenuostabu, kad jaunimas net į savo gimtąjį kraštą nenori grįžti, kur viskas nyku ir primena vieną didelį senelių namų pensionatą.

  2. Janutė sako

    Seniai laikas uzdaryt, net nesiteike apziuret kaip i priemimo skyriu susirietusia atveze, pasake aik pas seimos gydytoja dienos metu, o kol daveze iki marijampoles tuos 20km, jau buvo trukes apendicitas, galiu dar bent 20 pavyzdziu pateikt, kai nesiteikia net butinos, skubios pagalbos suteikti, net apziuret ar paklaust kas nutiko nesiteikia, kad dirba senos vistos tai faktas, viena garsi daktare parase recepta, o kai paprase priesais vaistineje isverst kas parasyta pati nesugebejo perskaityt ka parasius, tai kokiu jiem algu, bent ta minimuma uzsidirbt reikia, o ne ateina ir kavuoja visa diena peciukus pasijunge, tai is kur nebus skolu uz sildyma, elektra ir algas, kaip dirba taip uzdirba, kol negaus kysio, tai nei pirsto nepajudina, tik skustis ir verksliant moka, ten paguldyt tik numirt gali zmogu, jokoos prieziuros, jokio gydymo, kad vaistus suleistu gulint reik susimoket sesutem, vaistus nusipirkt, tai galima ir namie gulet, kam ta ligonine ?

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.