Kalvarijos pasieniečiai išaiškino tris dokumentų klastotes

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė marijampolietį ir, įtariama, ukrainietį. Pirmasis pateikė suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą, antrasis – slovakiškas tapatybės kortelės ir vairuotojo pažymėjimo klastotes.

Ketvirtadienį bendras VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos ir Lenkijos pasieniečių patrulis Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „VW Passat“. Juo iš Lietuvos vyko 26-erių Marijampolės gyventojas.

Dokumentų patikros metu jis VSAT pareigūnams pateikė lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Pasieniečiai nustatė, kad tai – visiška klastotė.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Marijampoliečiui, kuris vėliau buvo paleistas už užstatą,  gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. „VW Passat“ pasiėmė į Kalvarijos užkardą atvykusi automobilio savininkė.

Tą pačią dieną toje pačioje vietoje Kalvarijos pasieniečiai kartu su kolegomis iš Lenkijos tikrino ką tik į Lietuvą reisiniu autobusu Berlynas – Vilnius įvažiavusių keleivių dokumentus. Vienas jų pateikė esą 43-ejų Slovakijos piliečiui išduotus slovakiškus asmens tapatybės kortelę ir vairuotojo pažymėjimą. Juos patikrinę pasieniečiai nustatė, kad dokumentai yra suklastoti.

Keleivis buvo išlaipintas iš autobuso ir pristatytas į Kalvarijos užkardą. Jis prisistatė esantis Ukrainos piliečiu. Po apklausos vyras uždarytas į areštinę.

Ir šiuo atveju dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X