Kalvarijos savivaldybėje darbuotojai atleisti neteisėtai? Pateikiame tarybos posėdžio transliacijos įrašus – įvertinkite patys

Dar birželio 22-ąją vykusiame Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdyje užvirusios aistros nesiliauja iki šiol. Vos kiek daugiau nei pusmetį dirbę administracijos direktorius, jo pavaduotoja ir vicemeras buvo atleisti iš pareigų ir to paties posėdžio metu į šias pareigas buvo paskirti nauji asmenys. Tiesa, administracijos direktoriaus pareigas užėmęs Valdas Aleknavičius visko taip palikti neketina. Jis kreipėsi į Vyriausybės atstovą, prašydamas įvertinti ar posėdžio metu priimti sprendimai neprieštarauja Tarybos veiklos reglamentams.

 

Priimtas Tarybos sprendimas neteisėtas?

„Po įvykusio eilinio perversmo Kalvarijos savivaldybėje, pažadėjau sau patylėti ir nieko nekomentuoti., tačiau buvo paskleista per daug netiesos. – sakė V. Aleknavičius. – Todėl pradžiai norėčiau pateikti keltą pastabų dėl pačio posėdžio: kaip ir minėjau posėdžio metu, mano manymu, visi sprendimai buvo priimti pažeidžiant LR Vietos savivaldos įstatymo nuostatas“.

Iš tiesų, pagal reglamentą, posėdžiuose svarstomi mero inicijuoti klausimai turi būti pasirašyti eilės asmenų tarp kurių patenka administracijos direktorius. Kaip tyčia, pirmasis birželio 22 dienos posėdžio klausimas ir buvo pakeisti tokį reglamento punktą iš jo išbraukiant būtinybę administracijos direktoriui pasirašyti sprendimų projektus. Tiesa, V. Aleknavičius ant projektų dėl atleidimų pasirašęs nebuvo.

Nors birželio 22-ąją Kalvarijos savivaldybės tarybos sprendimu buvo pritarta pakeisti Reglamento punktą, šis pakeitimas įsigaliojo tik sekančią dieną – birželio 23-iąją, o balsavimas dėl mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojos atleisimo įvyko to paties posėdžio metu.

Bendras darbas nepavyko

Dar posėdžio metu Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis negailėjo kritikos administracijos direktoriui. Valdas Aleknavičius buvo kritikuojamas dėl COVID-19 pandemijos metu įsigyto automobilio, skirto galimai užsikrėtusiems asmenims pervežti, savo išvykos į Seimą nesuderinus to su meru.

Pats buvęs Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius neneigia, kad su meru V. Plikaičiu kartu dirbti jiems nepavyko. „Suprantu merą, ir sutinku, kad mums bendras darbas niekaip negalėjo pavykti, kai vienas užsidaro kabinete, išjungia telefonus ir tyliai sėdi užsidaręs, o kitam tenka visi rūpesčiai ir problemos, to niekaip nepavadinsi bendru darbu. Kadangi darbą direktoriaus pareigose aš suprantu, kaip darbą Kalvarijai, o ne merui,  priekaištų merui turiu tik dėl galimo įstatymų pažeidimo priimant visus tame posėdyje „registruotus“ sprendimus.  ,“ – taip pat negailėdamas kritikos V. Plikaičiui, sakė jis.

Papiktino besilaukiančios pavaduotojos atleidimas

Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas atleisti ne tik administracijos direktorių, bet ir jo pavaduotoją Odetą Bražinskaitę, kuriai, kaip pasakojo V. Aleknavičius buvo likęs vos mėnesis iki nėštumo atostogų. Tai ypač papiktino V. Aleknavičių. „Mane posėdžio metu labiausiai nustebino tarybos narių elgsena priimant sprendimą dėl direktoriaus pavaduotojos atleidimo. – mintimis dalinosi buvęs Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius. –  Svarstant klausimą dėl atleidimo,  pavaduotojai, kuriai buvo likęs tik mėnuo iki nėštumo atostogų, buvo pasiūlyta skirti bent vieno mėnesio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją.

Posėdžio metu vienas tarybos narys iš mero komandos pasiūlė neskirti išmokos, nes direktoriaus pavaduotoja, besilaukianti moteris, atlikdama pareigas susirgo. Kvailesnio argumento dar neteko girdėti ir mažiau žmogiško sprendimo neteko matyti. Pakomentuočiau daugiau, tačiau tokiam sprendimui sunku rasti komentarų, kai tuo tarpu atleidžiant ankstesnį direktorių meras nepagailėjo atlyginimo dydžio premijos. Ar tikrai politika ir paprastas žmogiškumas neturi savyje nieko bendro?“.

Tiesa, mero komentaro, deja, išgirsti negalėjome – su V. Plikaičiu telefonu susisiekti nepavyko.

 

Kadangi birželio 22-osios dienos Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdis sulaukė tokio didelio susidomėjimo, siūlome Jums patiems jį peržiūrėti ir įvertinti:

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti
2 Komentarai
  1. n sako

    plikaiti eik lauk jau visiems nusibodai

  2. Durnų vis sunkiau rasti, sako

    Vargšas. Kaip sunku palikti kėdę ir kaltinti kitus perversmu, nors rinkimų nelaimėjo. Durnių ieškotojas ir tiek.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE