Kalvarijos savivaldybės tarybos narys J. Mačys interesų konflikto neišvengė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Juozas Mačys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Nustatyta, kad pernai rugsėjį valstybės politikas dalyvavo ir nenusišalino Kalvarijos savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje sprendžiant su UAB „Kalvarijos komunalininkas“ susijusį klausimą, nors šiai bendrovei tuo metu vadovavo jam artimas asmuo. Šiame posėdyje nagrinėtos aplinkybės dėl minėtosios bendrovės finansinių pretenzijų Kalvarijos gimnazijai pastarojoje atlikus vandens skaitiklių patikrinimą.

Tyrimo duomenys rodo, kad J. Mačio artimo asmens atlyginimo dydis vadovaujant UAB „Kalvarijos komunalininkas“ priklausė nuo bendrovės veiklos rezultatų, todėl šis asmuo tuo metu buvo neabejotinai suinteresuotas tinkama ir pelninga bendrovės veikla. VTEK pabrėžia, kad, įstatymo prasme, valstybės politiko artimo asmens privatūs interesai prilyginami jo paties privatiems interesams. Taigi nenusišalinimas minėtajame komiteto posėdyje J. Mačiui sukėlė interesų konfliktą.

Atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Kalvarijos savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų, kad šios savivaldybės tarybos nariai jokia forma nedalyvautų su jų privačiais interesais susijusių klausimų svarstymuose net ir tais atvejais, kai galutiniai sprendimai nepriimami.

 

VTEK informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE