Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo du Rumunijos piliečiai, važiavę pernai gruodį Jungtinėje Karalystėje vogtu automobiliu „BMW 520D“

Penktadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai atkreipė dėmesį į įtartiną automobilį „BMW 520D“, stovėjusi šalikelėje ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu. Ši vieta yra prie pat sienos su Lenkija.

Paaiškėjo, kad prie 2013 m. pagamintos transporto priemonės vairo sėdėjo 26-erių Rumunijos pilietis. Kartu Lenkijos link vyko bendraamžis jo tautietis. Abiejų užsieniečių asmens dokumentai VSAT pareigūnams įtarimų nesukėlė.

Informaciją apie automobilį, prie kurio buvo pritvirtinti rumuniški valstybiniai registracijos numeriai, Kalvarijos pasieniečiai patikrino turimose duomenų bazėse. Netrukus iš Interpolo buvo gautas atsakymas, kad ši transporto priemonė nuo praėjusių metų gruodžio pradžios kaip pavogta yra ieškoma Jungtinėje Karalystėje.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Abu Rumunijos piliečius VSAT pareigūnai apklausė ir buvo dviem paroms uždarę į areštinę. Sekmadienį užsieniečiai buvo paleisti jiems skyrus kardomąsias priemones dokumentų paėmimus.

„BMW 520D” saugomas Kalvarijos užkardoje.

Iš viso 2017 m. pasieniečiai sulaikė 95, įtariama, vogtas transporto priemones. Daugiausiai tokių mašinų sulaikyta pasienyje su Baltarusija – 36. Vogtus automobilius dažniausiai vairavo Rusijos (42 atvejai), Baltarusijos ir Lietuvos (po 18) piliečiai.

VSAT informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.