Kalvarijos vaikų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ karantino metu bus priimami vaikai

Įgyvendindami Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimą Nr. V-977 „Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose“, informuojame, kad tėvai jau gali teikti prašymus Kalvarijos vaikų lopšeliui-darželiui „Žilvitis“ dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priėmimo į įstaigą karantino laikotarpiu.

Įstaigą vaikai galės lankyti tik tuo atveju, kai bus tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis (prašymas) ir pateikta abiejų tėvų darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje arba kai vaikų priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose. Taip pat į įstaigą bus priimami medicinos darbuotojų bei statutinių pareigūnų mažamečiai. Tėvai, prieš kreipdamiesi dėl vaiko priežiūros paslaugų, privalo įvertinti visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose. Pažymoje turi būti nurodyta, kad žmogui būtina dirbti jo darbo vietoje, t. y. nuotoliniu būdu savo funkcijų jis negali atlikti.

Į įstaigą negalima vesti vaikų, jei jie serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą. Taip pat vaikai turi likti namuose, kai gyvena kartu su asmenimis, kurie priskiriami rizikos grupėms, tai – vyresni nei 60 metų asmenys ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis. Asmenys, atlydintys vaikus į darželį, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Priimami tik nekarščiuojantys vaikai. Karščiuojantys (37,3 laipsniai) vaikai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami.

Įstaiga savo paslaugas privalo organizuoti ne didesnėse kaip 10 asmenų grupėse. Vaikus prižiūrintys asmenys taip pat privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugas. Darželyje negali dirbti darbuotojai, kurie karščiuoja ar jiems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.). Su vaikais negali dirbti darbuotojai, priklausantys rizikos grupei.

Maitinimas įstaigoje bus užtikrinamas iš namų atsineštu maistu, su vaikų atstovais pagal įstatymą pasirašant laikinas paslaugų teikimo sutartis, kuriose nurodomas vaikų maitinimo būdas ir išvardijami draudžiami į įstaigą atnešti vaikams maitinti skirti maisto produktai.

 

Kalvarijos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE