Kam siūlote dedikuoti 2020 metus?

Nors dar tik įpusėjome 2019-uosius metus, tačiau jau pats laikas pagalvoti, kam galėtume dedikuoti 2020-uosius.

Lietuvoje planuojama 2020-uosius paskelbti Steigiamojo Seimo 100-mečio metais. Kitais metais sukaks 100 metų, kai buvo išrinktas pirmas moderniųjų laikų Lietuvos parlamentas – 1920 metų gegužės 15 dieną susirinkęs Steigiamasis Seimas įtvirtino Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, paskelbdamas mūsų valstybę demokratine respublika.

2020 metus taip pat siūloma paskelbti ir Vietovardžių metais. Pabrėžiama, kad mūsų senieji vietovardžiai yra mūsų kultūros, istorijos ir kalbos vertybė, kurios išsaugojimu privalo rūpintis valstybė. Komisija jau pritarė nutarimui 2020 metus paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų metais.

Tradiciją, dedikuoti metus ypatingai sukakčiai ar progai paminėti, siekiama išugdyti ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje. 2019 metai buvo paskelbti Kybartų futbolo klubo „Sveikata“ šimtmečio metais. O kokius istorinei atminčiai svarbius įvykius, reiškinius ir sukaktis minėsime kitais metais?

Kviečiame rajono įstaigas, nevyriausybines ir visuomenines organizacijas, meno kolektyvus ir visus gyventojus teikti pasiūlymus, rekomendacijas, kam galėtume dedikuoti 2020 metus?

Galbūt Jūsų įstaiga ar kolektyvas minės gražią sukaktį ar jubiliejų, o gal 2020 metais minėsime iškilių mūsų kraštiečių, nusipelniusių mūsų šalies valstybingumui, mokslui ir kultūrai, jubiliejines metines?

Kokios svarbios laisvės ir nepriklausomybės kovų bei kultūros datos bus minimos 2020 metais Vilkaviškio rajone?

Lauksime Jūsų pasiūlymų iki rugsėjo 2 d. Argumentuotus pasiūlymus, rekomendacijas galite siųsti elektroniniu adresu savivaldybe@vilkaviskis.lt. Vėliau, atrinkus pateiktus pasiūlymus, skelbsime gyventojų apklausą, kad Jūs patys nuspręstumėte, kam dedikuoti artėjančius metus.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE