Karo Ukrainoje šešiasdešimta diena (balandžio 24, sekmadienis)

Karas Ukrainoje | foto iš Volodymyro Zelenskio FB profilio

Stačiatikių Velykos

 

Velykos Kremliui – nė motais. Donbase ukrainiečiai atmušė gausias Rusijos pajėgų atakas – tokį ar panašų sakinį šiandien galima išvysti beveik visuose užsienio žinių portaluose. Rusijos aviacijos smūgiai šiandien buvo nukreipti irgi čia, daugiausia stengtasi atakuoti ukrainiečių antro ešelono dalinius ir pritraukiamus rezervus.
Rusų artilerija ukrainiečių pozicijas labai intensyviai apšaudė visą praėjusią naktį. Kol kas agresoriaus pajėgos čia dar nepakankamai nukraujavo. Panašu, kad rusams dar užteks kvapo kurį laiką spausti gynėjus. Reikia tikėtis, kad jos bus išsekintos aktyvia gynyba, o ukrainiečių patirti nuostoliai nebus dideli ir jie pajėgs pereiti į kontrataką.
Tenka pripažinti, kad du mėnesiai karo ir rusų pajėgas šio to pamokė. Bent jau kai kuriuos dalinius.

 

Mariupolio ateitis

Nepaisant Putino žodžių, Mariupolio puolimas tebevyksta toliau, ypač suaktyvėjo antroje dienos pusėje. Čia liko mažiau agresoriaus dalinių, dalis pajėgų atitrauktos, tačiau video įrašuose matome vis gerai ekipuotus ir geriau parengtus Rusijos ir separatistinių „respublikų“ karius.
Puolimas suaktyvėjo po to, kai buvo paskelbta apie Turkijos prezidento R.T. Erdogano pokalbį su V. Zelenskiu, dėl galimos Mariupolio gynėjų ir čia įkalintų civilių evakuacijos. Erdoganas prieš tai pakalbėjo su V. Putinu ir, kaip matome, Vova tradiciškai visiškai nesilaiko savo žodžio.
Mariupoliui jau numatytas svarbus vaidmuo Rusijos ekonomikoje po karo – uostą planuojama atstatyti ir išnaudoti pilnu pajėgumu. Jau patyliukais skaičiuojama, kad nori nenori, bet per jį bus priversti vežti grūdus ir Ukrainos fermeriai – nes bus patogiau ir pigiau.
Šis karas Rusijai yra grobikiškas, lengvai užimtų teritorijų ji neatiduos, ukrainiečiams teks pasistengti. O rusams dar anksti skaičiuoti, kiek jie uždirbs iš Mariupolio, pirma reikia dar jį užimti.

 

Planuojami vizitai

Didžiausia paslaptis – planuotas šiandieninis JAV valstybės sekretoriaus A. Blinkeno ir gynybos sekretoriaus Lloydo Austino vizitas į Kijevą. Tai pirmas atvejis, kai apie vizitą nėra nė mažiausios užuominos. Tikiuosi, kad susitikimas Kijeve įvyko, ir rytoj išgirsime kažką įdomaus.
Slava Ukraini!

Egidijus Papečkys FB info

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE