Kazlų Rūdos moksleiviai prisidėjo prie Gineso rekordo kūrimo

Rugsėjo 9 d. Lietuvoje #SWITCH! renginio metu pasiektas didžiausios programavimo pamokos Gineso pasaulio rekordas. Rekordo siekė 712 7-13 metų mokinių iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai.

Komanda sukūrė Gineso rekordo pamokai skirtą programavimo platformą. Kadangi rekordas skirtas paminėti Lietuvos 100-metį, pamokos metu mokiniai gavo simbolinę užduotį – suprogramuoti Gediminaičių stulpus ir nuspalvinti juos vėliavos spalvomis.

Su Gineso pasaulio rekordu #SWITCH! renginyje prasideda projektas „Užprogramuota sėkmė“. Lietuvos šimtmečio paminėjimui skirto projekto tikslas – iki 2018-ųjų metų pabaigos su programavimu bus supažindinti 10.000 moksleivių visoje šalyje.

Prie rekordo pasiekimo prisidėjo ir Kazlų Rūdos moksleiviai

Prie Gineso rekordo įgyvendinimo prisidėjo ir 7 Kazlų Rūdos moksleiviai kurie dalyvavo didžiausioje programavimo pamokoje pasaulyje. Coder Dojo būrelio užsiėmimus, vykstančius kas antrą savaitgalį savivaldybės viešojoje bibliotekoje, lankantys vaikai sėkmingai įveikė organizatorių paskirtas užduotis. Drauge su būrelio vadovu Mariumi Žitkumi būsimieji informacinių technologijų specialistai nepraleido progos pasižvalgyti #Switch! dalyvių stenduose, kuriuose susipažino su ateities IT sprendimais, o kai kuriuos iš jų netgi ir išbandė. Galimybę apsilankyti sostinėje ir prisidėti prie rekordo įgyvendinimo Kazlų Rūdos Coder Dojo būreliui suteikė Antano Guogos paramos fondas ir asociacija „Sūduvos vietos veiklos grupė“.

„Rekordo pasiekimas – reikšmingas Lietuvai. Tai – pirmasis žingsnis protingo technologinio ugdymo link, padėsiantis užtikrinti Lietuvos sėkmę ateityje. Siekiame, kad Lietuvos švietimo sistema remtųsi pažangiausiais pavyzdžiais pasaulyje, programavimo pamokas moksleiviams įvestų nuo pat pirmųjų klasių, mokyklos atnaujintų informacinių technologijų pamokų programas, skirtų daugiau dėmesio mokytojų ugdymui ir naujausių metodų taikymui pamokose. Jaunosios kartos ugdymas šiandien ir artima pažintis su technologijomis padės Lietuvai ateityje įgyti pažangios ir konkurencingos valstybės statusą“, – sakė Antanas Guoga, Europos parlamento narys, #SWITCH! sumanytojas ir organizatorius, projekto „Užprogramuota sėkmė“ iniciatorius.

„Užprogramuota sėkmė“ tikslas – skatinti Lietuvos švietimo sistemą remtis pažangiausiais pavyzdžiais pasaulyje ir įvesti programavimo pamokas moksleiviams nuo pirmos klasės bei atnaujinti informacinių technologijų pamokos programą, skirti daugiau dėmesio mokytojų ugdymui ir naujausių metodų taikymui šiose pamokose.

Kartu per du metus planuojami tarptautiniai susitikimai su informacinių ir ryšių technologijų (IRT) švietimo ekspertais iš šalių, kurios jau įvedusios programavimo pamokas pradinėse klasėse. Taip pat bus rengiami mokymai mokytojams, toliau steigiami nemokami „Coder Dojo“ būreliai visoje šalyje, o gabiausi jų mokiniai skatinami siekti dar daugiau talentų akademijos programoje.

Kiti projekto „Užprogramuota sėkmė“ iniciatoriai kasmetinis tūkstančius moksleivių iš visos Lietuvos sutraukiantis renginys #SWITCH! ir „Coder Dojo“ judėjimas (www.coderdojo.lt). Projekto partneriai – Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija (ŠVITA) ir „Infobalt“ asociacija.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE