Kazlų Rūdos ugdymo įstaigoje pradėti COVID-19 tyrimai kaupinių metodu

Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo tirti mokinius kaupinių metodu. Praėjusią savaitę sveikatos biuro specialistai jau tyrė mokinius Kazlų Rūdos pradinėje mokykloje ir mokykloje-darželyje „Elma“.

Specialistai informuoja, kad tyrimą atliekant kaupinių metodu patiriamas mažesnis diskomfortas, mat ėminiai imami ne iš nosiaryklės, kaip yra įprasta atliekant PGR testą, bet iš nosies gleivinės. Dėl šios priežasties tyrimas nėra skausmingas, o patiriamas nemalonumas – minimalus. Šiuo metodu į vieną kaupinį (mėgintuvėlį) surenkama iki  mokinių ėminių, todėl jeigu kaupinio atsakymas yra teigiamas, specialistai susisiekia su tais, kurių ėminiai buvo mėgintuvėlyje ir jie pakartotinai tiriami jau PGR testu.

„Norime  nuraminti vaikučių tėvelius ir informuoti, kad tyrimai atliekami tikrai saugiai, laikantis visų privalomų saugumo reikalavimų. Viskas vyko sklandžiai, o mokinukai buvo patys šauniausi laborantai ir viską atliko puikiai, tad jiems sakome patį didžiausią „ačiū“ už drąsą“, – sakė Kazlų Rūdos savivaldybės sveikatos biuro specialistai.

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Vardas sako

    Nepamirškite paminėti, kokią diskriminaciją patiria tie, kurie nesutiko dalyvauti šiame eksperimente.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE