Kazlųrūdiečiai jau gali naudotis karščiavimo klinikos Marijampolėje paslaugomis

Nuo šiandien Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, dėl išsamesnių tyrimų, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19), gali kreiptis į Marijampolėje įsikūrusią vadinamąją karščiavimo kliniką. Tokią galimybę atvėrė tarp Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybių administracijų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Karščiavimo klinikoje dirbs ir iš Kazlų Rūdos savivaldybės medicinos darbuotojų suformuota komanda.

Karščiavimo klinika MarijampolėjeĮ karščiavimo kliniką, įsikūrusią Bažnyčios g. 19, Marijampolėje, bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

SVARBU ŽINOTI

  • Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  • Šeimos gydytojas priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.
  • Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
  • Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
  • Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.
  • Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.
  • Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, Kazlų Rūdos savivaldybė užtikrins transportavimo paslaugą.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos indormacija

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Ruta sako

    Karčiavimo klinika?rimtai?

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE