Kiniškas dirbtinis intelektas iki 2040 metų užvaldys pasaulį – tikina ekspertas ir paaiškina dėl ko taip nutiks…

Komunistinės Kinijos valdžia privertė vietos kompanijas investuoti pinigus į mokslinius tyrimus susijusius su dirbtiniu intelektu, tuo tarpu strategai JAV investuoja „ne ten , kur reikėtų“, teigia buvęs Pentagono programinio aprūpinimo tarnybos direktorius Nikolas Čeilanas.

Todėl šiandien Kinija jau ženkliai aplenkė JAV dirbtinio intelekto kūrime, kuris manoma iki 2040 metų taps visame pasaulyje dominuojančia technologija…

Apie tai buvęs aukštas Pentagono pareigūnas papasakojo interviu duotam įtakingam britų laikraščiui „Financial Times“.

N. Čeilanas neseniai atsistatydino iš Pentagono padalinio direktoriaus pareigų protestuodamas prieš tai, kad JAV valdžia per daug lėtai diegia dirbtinį intelektą į šalies gynybą. Pasak jo, JAV jau pralaimėjo technologijų karą su komunistine Kinija ir greitu laiku nesugebės duoti atkirtį šios šalies specialistų surengtoms kibernetinėms atakoms. Tad atsiradusio pranašumo dėka kinai jau artimiausioje ateityje galės visam pasauliui diktuoti savo sąlygas, kontroliuodami viską, – pradedant medijoms ir baigiant geopolitika.

„Mes nesugebėsime pasipriešinti Kinijai jau po 15-20 metų, todėl, jog esame nekonkurencingi. Manau, kad viskas jau baigta“, – pareiškė Nikolas Čeilanas.

Buvusio Pentagono programinio aprūpinimo tarnybos vadovo tikinimu aukštosios informacinės technologijos, taip pat dirbtinis intelektas turės daug didesnę įtaką JAV ateičiai nei brangiai kainuojantys penktos kartos naikintuvai, tokie kaip F-35. Jo žodžiais tariant, šalies valdžia kasmet skiria gynybai tris kartus didesnius pinigus už komunistinės Kinijos valdžią, tačiau neteisingai paskirsto biudžeto lėšas, investuodama milžiniškas sumas pinigų visai ne ten kur reikėtų. Tuo tarpu kibernetinio saugumo sistemos kai kuriuose valstybės valdymo padaliniuose yra „vaikų darželio lygmens“…

Pašnekovas taip pat apkaltino kompaniją Google nenoru bendradarbiauti su JAV  gynybos ministerija moksliniuose tyrimuose kuriant dirbtinį intelektą, kliuvo ir valdžiai už netinkamą etikos politiką, biurokratiją, nes tai stabdo šalies vystymąsi. Kaip pavyzdį jis pateikė Kinijos valdžios vykdomą politiką įpareigojančią šios valstybės kompanijas intensyviai dirbti su vadovybe nepaisant jokių etikos normų, tad būtent todėl kinai ženkliai pasistūmėjo į priekį lyginant su kitais mašininio apmokymo sferoje.

Dar 2021 metų pradžioje, JAV kongreso įgaliota komisija nacionalinio saugumo klausimams įspėjo, jog Kinija gali aplenkti JAV kaip nauja pasaulio supervalstybė dirbtinio intelekto kūrimo srityje jau per artimiausią dešimtmetį…

Buvęs direktorius pareiškė, kad greitu laiku jis Kongrese skaitys pranešimą, kuriame apibudins esamos  situacijos rimtumą, jei kinai vis tik sugebės galutinai aplenkti Jungtines Amerikos Valstijas. Laikraščio „Financial Times“ duomenimis JAV karinių oro pajėgų sekretorius Frenkas Kendalas jau aptarė su Nikolu Čeilanu jo rekomendacijas siejamas su programinės įrangos kūrimo bei diegimo reikalais šalies gynybos ministerijoje, po pastarojo atsistatydinimo iš pareigų, taip pat padėkojo buvusiam direktoriui už tarnybą.

Dar anksčiau buvęs vienas iš Google vedančiųjų vadovų Kai Fu Li atskleidė pagrindines grėsmes ir rizikas siejamas su dirbtiniu intelektu. Jo žodžiais tariant, daug nuogąstaujama dėl „protingos“ ginkluotės, galinčios žudyti žmones vadovaujantis pačios priimtais sprendimais. Jei taip nutiks, tuomet bus labai sudėtinga surasti kaltus įvykdžiusius karo nusikaltimus.

O žinomas šios srities specialistas,  profesorius Daronas Adžemoglu, įvardijo tris pagrindines priežastis dėl kurių jau šiandien reiktų bijoti dirbtinio intelekto, viena jų yra darbo vietų mažėjimas…

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio spaudą parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE