Kosmeceutika: drėkinamieji kremai derinami su antioksidantais

Pasak portalo everydayhealth.com, tam tikri ingredientai kosmeceutiniuose produktuose gali jums pagelbėti atsikratant spuogų ir padėti jūsų odai atrodyti jaunesnei. Sužinokite apie daržniausiai naudojamų kosmeceutinių ingredientų privalumus ir trūkumus.

Kam nepatinka drėkinamasis kremas, kuris suteikia prabangos pojūtį? Ir argi nebūtų puiku, jei jis paverstų jūsų odą skaistesne ar jaunesne? Tvirtinama, kad tai gali padaryti kosmeceutiniai produktai.

Kosmeceutinės priemonės bando sumažinti atotrūkį tarp to, ką jūs galite nusipirkti kosmetikos parduotuvėse ir to, ką galite gauti vaistinėje”, – sako Suzana Obagi (Suzan Obagi) , Medicinos mokslų daktarė, ,,Kosmetinės chirurgijos fondo” (Cosmetic Surgery Foundation) prezidentė, dermatologijos docentė ir ,,Kosmetinės chirurgijos ir odos sveikatos centro”, (Cosmetic Surgery and Skin Health Center) Pitsburgo universitete, direktorė.

Receptiniai vaistai veikia labai efektyviai, bet dažnai neturi elegancijos ir pojūčio, kurį suteikia drėkinamieji kremai iš kosmetikos parduotuvių.

Be to, jie paprastai nepritaikyti skirtingų tipų odai, sako daktarė Obagi .

Tačiau kosmeceutinės priemonės yra geros kokybės produktai, kurie veiksmingai padės jūsų odai atrodyti jaunesnei ir tiks sausiai, riebiai, arba mišriai odai.

Štai keletas paprastų ingredientų randamų kosmeceutinėse priemonėse ir ko galite iš jų tikėtis.

Hidroksirūgštys

Drėkinamieji kremai, kurių sudėtyje yra hidroksirūgščių, pvz., alfa hidroksi rūgščių (AHA) ir beta hidroksi rūgščių (BHA), padeda pašalinti išorinį negyvų ląstelių sluoksnį, teigia Obagi.

Dažniausiai randamos alfa hidroksi rūgšys yra glikolio ir pieno rūgštys, tačiau kitos įtraukia ir citrinų rūgštį, hydroxycaprylic rūgštį bei hydroxycapric rūgštį. Salicilo rūgštis, paprasčiausiai prieinama iš beta hidroksi rūgščių, priduria Obagi. Kai kurie kosmeceutikai derina abi alfa hidroksi rūgštį ir beta hidroksi rūgštį.

Jūs galite rasti šių tipų kosmeceutinių priemonių vaistinėse. Obagi siūlo pasirinkti prekės ženklą, turintį didelį mokslinių tyrimų ir plėtros skyrių, kuris gali patvirtinti produkto kokybę, tokių kaip ,,Neutrogena”, ,,Revlon”, ,,Aveeno” ir ,,Oil of Olay”.

  • Privalumai: Hidroksirūgštys padeda palaikyti odos paviršių lygų ir atkimšti poras, kas padeda kovoti su spuogais. Kai naudojate drėkinamąjį kremą su hidroksirūgštimi ryte, jis leidžia kitiems produktams, tokiems kaip jauninamieji kremai ir serumai, kuriuos naudojate per dieną, geriau prasiskverbti į jūsų odą, sako Obagi. Būtent salicilo rūgštis, labai gerai įsigeria į odą ir kovoja su spuogais.
  • Trūkumai: Alfa hidroksi rūgštys gali sudirginti odą, nes jos yra rūgštesnės nei salicilo rūgštis, paaiškina Obagi. Dėl šios priežasties, gali būti, kad jausite dilgčiojimą, kai jas naudosite.
  • Žmonės, kurie serga rože (erysipelu), linkę naudoti salicilo rūgštį, priduria ji. Taip pat nuo hidroksirūgščių jūsų oda tampa jautresnė saulei, taigi svarbu teptis kremu nuo saulės, jei naudojate šias kosmeceutines priemones. Žmonėms, kurie turi šviesos jautrumo sutrikimų, tokių kaip vilklygė, apskritai turėtų vengti hidroksirūgščių, sako Obagi.

Antioksidantai ir vitaminai

Rinkoje yra daugybė drėkinamųjų kremų su papildomais vitaminais bei antioksidantais.

Antioksidantai padeda jūsų odai, kovodami prieš laisvųjų radikalų poveikį, kuris gali sukelti uždegimus, priešlaikinį odos senėjimą ir net odos vėžį. Šiuose produktuose gali būti C, D, E ir B komplekso vitaminų.

  • Privalumai: Vitamino C serumas yra dalis jauninamojo rėžimo ir gali veiksmingai užkirsti kelią raukšlėms ir amžiaus dėmėms. Tačiau Obagi rekomenduoja pirkti dermatologiškai patikrintą serumą, nes pigesni, vaistinėje parduodami prekės ženklai, gali neveikti taip efektyviai.
  • Trūkumai: Vitaminas C yra vienintelis žinomas vitaminas, kuris pagerina odos būklę, jei yra naudojamas išoriškai, sako Obagi, taigi nebūtina pirkti kitų drėkinamųjų kremų su vitaminais ar antioksidantais. Geriau šiuos antioksidacininius vitaminus gauti iš mitybos ir papildų. Be to, vitaminas E – žinomas alergenas, todėl kyla pavojus, kad jeigu naudosite produktą, kurio sudėtyje yra vitamino E, tai sukels jums alerginę reakciją, – sako ji.

Retinoidai

Žinoma, kad retinoidai, kurie yra vitamino A dariniai, sumažina raukšleles, išlygina odą, ir padeda išblukinti amžiaus dėmes.

  • Privalumai: Receptinė formulė pagrįsta retinoidais, vadinama tretinoinu (Retin-A), yra vienas iš geriausių režimų, kovojančių prieš senėjimą, kuriuos tik galima taikyti, sako Obagi. Tačiau tretinoinas gaunamas tik su receptu ir nepasiekiamas kaip kosmeceutinė priemonė.
  • Trūkumai: Tikros kosmeceutinės priemonės, kurių sudėtyje yra retinoidų, nėra tokios veiksmingos kaip receptiniai vaistai, sako Obagi. Jei ieškote pagalbos norėdami atjaunėti, yra viena kosmeceutinė priemonė, kuri gali pakeisti receptinius vaistus.

Peptidai

Vario peptidai, kurie blokuoja ląstelių atsinaujinimą, yra nauja tendencija kosmeceutikoje.

Jie laikomi galingu ingredientu prieš senėjimą, kuris gali padėti jūsų odai gaminti daugiau kolageno ir atrodyti jaunesniems.

  • Privalumai: Peptidai yra labiau viliojantys, nes jie žada ko kiti produktai nežada, sako Obagi .
  • Trūkumai: Tačiau nebuvo atlikti jokie moksliniai tyrimai, kurie parodytų, kad peptidai veikia. “Problema yra ta, kad oda geras barjeras,” sako Obagi, ,,gali būti, kad vario peptidai brangiame kreme net nepatektų į paviršių.

Geros naujienos: Kosmeceutinės priemonės, turinčios hidroksirūgščių ir vitamino C, yra puikus pasirinkimas jūsų odai, sako Obagi . Turėkite omenyje, kad drėkinamieji kremai nedaro stebuklų, bet išbandytos ir tikros kosmeceutinės priemonės gali pasiūlyti, sveikesnę, jauniau atrodančią odą, su prabangaus kremo pojūčiu.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X