Kroatijos ambasadorius antrą kartą lankėsi Vilkaviškio rajone

Gegužės 8 dieną Vilkaviškio rajono savivaldybę savo apsilankymu pagerbė Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimiras Kedmenecas. Kartu su juo atvyko ir ambasadoriaus asistentė Jurga Jozič. Svečią sutiko Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Susitikimo metu aptartos Savivaldybės bendradarbiavimo su Ambasada ir  kultūrinių ryšių plėtojimo galimybės. Ambasadorius domėjosi Vilkaviškio rajone vykdomais projektais, palaikomais tarptautiniais ryšiais.

Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad  jau 3 metus gyvendamas Lietuvoje pastebi centrinės valdžios didesnį susidomėjimą Lietuvos regionais – ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miestuose modernizuojami pastatai, vykdomi svarbūs ir reikšmingi projektai.  Jis neslėpė susižavėjimo mūsų kraštu, sakė, kad Vilkaviškio rajonas jam yra labai romantiškas ir jam didelį įspūdį paliko graži Vilkaviškio krašto gamta.

Ambasadorius Vilkaviškio rajone lankosi jau ne pirmą kartą. Lygiai prieš metus Vištytyje buvo atidaryta kroatų fotografo, „National Geographic“ pripažinto menininko Davor Rostuhar paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“, pasakojanti apie nuostabų Kroatijos gamtos grožį.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė tokiu ambasadoriaus Krešimiro Kedmeneco dėmesiu Vilkaviškio kraštui ir naujomis galimybėmis rajono gyventojams susipažinti su Kroatijos kultūra ir menu. Tam, kad dar geriau susipažintų su mūsų kraštu, Savivaldybės vadovai Ambasadoriui įteikė Vilkaviškio rajone pagamintos produkcijos.

Ambasadoriaus vizitas Vilkaviškyje Savivaldybe neužsibaigė. Lydimas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos A. Finagėjevienės Kroatijos ambasadorius dar apsilankė Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje, Vilkaviškio kultūros centre ir Paežerių dvaro sodyboje. Visi aplankyti objektai Ambasadoriui paliko labai gerą įspūdį. Diplomatas žadėjo sugrįžti į Vilkaviškį su kultūriniais renginiais ir Kroatiją pristatančiomis parodomis.

Po apsilankymo Vilkaviškyje Ambasadorius Krešimiras Kedmenecas išskubėjo į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą, kuriame buvo atidaroma paroda „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“.

Nematerialus kultūros paveldas – tai gyvoji tradicija, įgūdžiai, grožis, žinios, įvairovė, tęstinumas, bendruomeniškumas, ryšys su žmonėmis bei gamta. Parodoje atskleistos giliausios ir stipriausios tradicijos, kurios pabrėžia kroatų tautos ypatumą. Senos, bet vis dar gyvos tradicijos atskleidžia kultūrinį ir tautinį tapatumą.

Parodą pristatė pats K. Kedmenecas, kuris į susirinkusius kreipėsi lietuviškai taip demonstruodamas savo jau įgytas lietuvių kalbos žinias. Atidaręs parodą Kroatijos Respublikos ambasadorius K. Kedmenecas pasidžiaugė, kad tai – jau antroji Kroatijos paroda Vištytyje. Pristačius penkiolika parodos plakatų ambasadorius pabrėžė, kad tarp Kroatijos ir Lietuvos yra labai daug panašumų tradicijose ir papročiuose.

„Kroatijoje taip pat švenčiama žiemos pabaiga, kaip ir Lietuvoje. Nors tokių švenčių apipavidalinimas bei tradicijos kiek skiriasi, tačiau jų pagrindinė mintis išlieka tokia pati“, – kaip pavyzdį paminėdamas Užgavėnes Lietuvoje ir pristatydamas parodą kalbėjo Kroatijos ambasadorius K. Kedmenecas.

Parodoje žodį tarė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės vicemeras B. Marčiukonis, Vištyčio seniūnijos seniūnas Bronislavas Polita, Vištyčio regioninio parko direkcijos vadovas Nerijus Paškauskas. Renginį vedė Vištyčio regioninio parko lankytojų centro vyriausioji specialistė (kultūrologė) Rimutė Gagienė, kuri džiaugėsi, jog Vištyčio miestelį jau ne pirmą kartą aplanko Kroatijos ambasadorius, o kartu su savimi atveža ir įsimintiną parodą.

Renginyje susirinkusių žmonių nuotaikas skaidrino ne tik Kroatijos nematerialaus kultūros paveldo paroda, bet ir Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“, kurie atliko lietuvių liaudies dainas ir šokius.

Kviečiame visus apsilankyti Vištyčio regioninio parko lankytojų centre demonstruojamoje parodoje! Ji veiks visą mėnesį, iki birželio 6 dienos.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE