Kvepalų vadovėlis: nuo pasirinkimo iki sudėties

Kvepalai – gražiausias mūsų papuošalas, aksesuaras, kuris padeda pasipuošti nematomu apsiaustu. Kvepalai – galimybė kiekvieną dieną atrodyti puikiai. Tiesa, net ir būdami tokie svarbūs jie dažniausiai tokie paslaptingi.

Jūsų dėmesiui nurodysime visą pagrindinę info, kurią turi žinoti kiekvienas ieškantis sau tobulų kvepalų. Juk pasirinkimas toks platus! Ar Jums labiausiai tinka Escada kvepalai? O gal Hugo Boss?

Kvepalų koncentracija

Kvepalai gaminami iš aliejų, kurie yra tirpinami spirite. Kuo aliejaus koncentracija kvepaluose yra didesnė – tuo kvapas intensyvesnis ir ilgiau laikosi.

Priklausomai nuo koncentracijos kvepalai gali laikytis:

  1. 20-30 % – kvepalai laikosi iki 10-ies valandų.
  2. 15-20 % – kvepalai laikosi iki 5 valandų.
  3. 5-15 % – kvepalai laikosi iki 3 valandų.
  4. 2-4 % – kvepalai laikosi iki 2 valandų.
  5. 1-3 % – kvepalai laikosi iki 2 valandų.

EDT arba EDP?

Kas geriau – parfumuotas vanduo ar tualetinis vanduo?

  • EDP (parfumuotas vanduo) – ilgiau laikosi, kadangi sudėtyje nėra daug alkoholio.
  • EDT (tualetinis vanduo) – trumpai laikosi, tačiau pigiau kainuoja.

Kvepalų natos

Siekiant sukurti skoningus kvepalus – reikia laikytis labai griežtos gaminimo politikos ir tuo pačiu kuriant kvepalus naudoti labai griežtas koncentracijas, sudedamąsias dalis. Kvepalai yra gaminami derinant tris skirtingas natas: viršutinę, širdies ir bazinę.

  • Viršutinė – 30 % aromato aliejų. Jaučiamas pirmas 20 minučių, kvapas ryškus.
  • Širdies – 50 % aromato aliejų. Pagrindinis kvapo elementas, kurį jaučiame po 30 minučių.
  • Bazinė 20 % aromato aliejų. Lengviausia kvapo dalis, kuri išsilaiko ilgiausiai ir yra mažiausiai juntama, tačiau tarsi papildo abu anksčiau minėtus.

Buteliukas

Kvepalai parduodami labai skirtinguose buteliukuose. Štai Escada kvepalai žavi ne tik aromatais, tačiau ir skoningu įpakavimu. Galima rasti tokių, kurie turi purkštuką, kuris dozuoja kvepalus bei tokius, kurie be dozatoriaus, tad tepti reikia piršto pagalvėle.

Jeigu norite, kad kvepalai kur ilgiau išlaikytų savo savybes – siūlome juos laikyti tamsioje vietoje. Puikiai tiks spintelė. Daugelis linkęs laikyti vonioje. Tai nėra geras pasirinkimas, kadangi didelė drėgmė kenkia kvepalams, trumpina jų galiojimo laiko tarpą.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE