Kviečia “Sveikatos” 100-mečio vakarienė

Rugsėjo 7 d. (šeštadienį) Kybartų miesto stadione vyks seniausiam šalies futbolo klubui Kybartų „Sveikata“ skirtas renginys  “Sveikatos” 100-mečio vakarienė. Pradžia 19 val.

Vakarienėje laukiami visi Vilkaviškio krašto žmonės ir kraštiečiai išsibarstę po visą Lietuvą ir pasaulį. Renginio spalvos – raudona ir mėlyna. Dalyvausiantys renginyje prašomi pasirūpinti staliuku, kėde ir užkandžiais, o renginio organizatoriai žada puikią koncertinę programą.

Organizatoriai “Startas Vilkaviškio kraštui” ir Kybartų “Sveikata”

Organizacija “Startas Vilkaviškio kraštui” inicijavo, kad šie metai Vilkaviškio rajone būtų paskelbti Kybartų sporto klubo “Sveikata” metais. Sveikinant klubą 100 – mečio proga, rugsėjo 7 dieną Kybartuose organizuojama “Sveikatos” 100-mečio vakarienė.

Solidus jubiliejus

2019-ieji Lietuvos futbolui ypatingi metai. Būtent šiemet seniausias šalies futbolo klubas Kybartų „Sveikata“ mini 100 metų jubiliejų. Ta proga kybartiečiai žada nustebinti dar kartą, o jubiliejaus aidas šį kartą turėtų nuskambėti gerokai už šalies ribų.

„1918 m. po 1-ojo pasaulinio karo, iš Lietuvos išsikraustant vokiečių okupacinei kariuomenei, Kybartų mieste buvo kuriama futbolo komanda, kuri pasivadino „Banga“. 1919 m. vokietis Freitachas rado kemsuotą, neaptvertą pievą prie geležinkelio, įsigijo kamuolį ir, subūręs entuziastus, užkrėtė juos futbolo žaidimu ilgiems dešimtmečiams, ir komanda pasivadino „Sveikata“. Tie pirmieji entuziastai buvo Petrukaitis, broliai Šislos, Kančius, Sičiovas, Kemerzūnas, Vilkaitis, vartininkas Radzevičius, deja, jų vardai nežinomi. Komandoje žaidė keturių tautybių žmonės, t.y. lietuviai, rusai, vokiečiai ir žydai. „Sveikata“ turėjo mėlynai raudoną vėliavą.

Komanda rungtyniavo su Rytprūsių, Klaipėdos, Kauno, Vilkaviškio komandomis. Ėjo metai, komanda stiprėjo, kad ir sunkiai, bet atkakliai yrėsi į priekį. Atsirasdavo futbolo mecenatų, kurie paremdavo futbolo komandą savo lėšomis. Pirmą dešimtmetį padėjo muitininkas Draugelaitis, kuris, siekdamas išlaikyti komandą, pradėjo pardavinėti savo žemes, po to nupirko autobusą, o už pervežimus gautas pajamas skirdavo „Sveikatos“ reikalams.“ Tai eilutės iš seniausio Lietuvos futbolo klubo metraščio. „Sveikatos“ pavadinimas ir klubo spalvos išliko net ir praėjus amžiui. Lygiai taip pat išliko ir aikštė, kurioje vis dar teberungtyniauja Kybartų futbolininkai. Nors pastaraisiais metais šio kiek daugiau nei 5 tūkst. turinčio miestelio futbolininkai madų šalies pirmenybėse nediktuoja, „Sveikatos“ pėdsako šalies futbolo istorijoje nuneigti neįmanoma. Ir ne tik todėl, kad iš jo kilęs sėkmingiausiai ir daugiausiai rungtynių prie Lietuvos rinktinės vairo stovėjęs Algimantas Liubinskas.

Šiuo metu „Sveikata“ rungtyniauja trečiajame pagal pajėgumą šalies futbolo ešelone – LFF II lygos Pietų zonoje. TNors per ilgą istoriją suvalkiečiams laimėti šalies pirmenybių taip nė karto ir nepavyko (aukščiausias pasiekimas – 3–4 vieta 1930-aisiais),  „Sveikata“ tikrai dar turi galimybių to pasiekti.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE